• Wrzesień 16

Warsztaty twórcze w edukacji – spotkanie ze studentami za nami!


W ostatni weekend odbyło się spotkanie ze studentkami studiów podyplomowych z arteterapii o kierunku „Arteterapia z elementami terapii pedagogicznej”, w Instytucie Edukacji Artystycznej na Spiskiej. Nasza Ania Sikorska poprowadziła dwa warsztaty i wykład na temat warsztatów twórczych w edukacji. Uczestniczki warsztatów stworzyły niesamowite dzieła i uczyły się, jak kreatywnie pracować z dziećmi!

Pierwszy warsztat dotyczył postrzegania siebie. Dziewczyny malowały swój autoportret – jak się czuły w danej chwili. Nie był on jednak zwyczajny. Malowały siebie jako zwierzę z wyobraźni. Zwierzę realne – nie realne. Jaka jestem, jakie mam cechy, do jakiego zwierzęcia się upodabniam? Czemu akurat do takiego?

Studentki mogły wykorzystać w tym zadaniu tylko 3 kolory farb:  żółtą, niebieską i czerwoną. Swój obraz malowały na dużych formatach.

Pamiętajcie, że kartki A4 ograniczają kreatywność maluchów. Im więcej dajemy im przestrzeni na wyrażenie siebie, tym bardziej kreatywnie nasze dzieci tworzą!

Zobaczcie, jak Uczestniczki pięknie połączyły kolory i jakie nietypowe stworzenia namalowały!

 

Na drugim warsztacie dziewczyny uczyły się tworzyć instrumenty z materiałów recyklingowych. Hitem był kij deszczowy robiony z rurek tekturowych i gwoździ. Każdy instrument oczywiście mówił coś o autorkach i miał nadaną własną, niepowtarzalną nazwę. Na koniec wspólnie odegrałyśmy spontanicznie na naszych instrumentach hymn „do obiadu”, gdyż już nieźle nam burczało w brzuchach po ciężkiej pracy 😉

Uczestniczki będą mogły skorzystać z nabytej wiedzy podczas warsztatów, przy projektowaniu własnych twórczych warsztatów dla dzieci i młodzieży!

Pozdrawiamy wszystkie studentki i prosimy o kontakt mailowy, abyśmy mogły przesłać Wam zdjęcia!

 


Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twoje imię, które będzie wyświetlane
Twój adres e-mail, który nie będzie wyświetlany publicznie. Jest potrzbny tylko do procesu moderacji/zatwierdzenia.
Twoje imię będzie podlinkowane pod ten adres.