• Marzec 12

Relacja z warsztatu taneczno – rozwojowego


Zapraszamy do przeczytania relacji jednej z uczestniczek naszych ostatnich warsztatów taneczno – rozwojowych.

Dziękujemy!

 

„Ach co to był za wieczór….. „ wytańczyć swoją filozofię” nie jest tak łatwo, ale na pewno bardzo przyjemnie.

Ania Sikorska i Malwina Bakalarska – już od progu pogodnie witały uczestniczki a my czułyśmy, że to jest miejsce gdzie przyjemna atmosfera zgłębia tylko nasz apetyt na to, co miało nastąpić później. Krótki wstęp o historii i tradycji tańca a następnie I etap warsztatów: „ Z jakim zwierzęciem się utożsamiam” . Propozycje były ciekawe np.: słoń, bawół, koń, małpa, tygrys, kobra, a jeszcze ciekawszy był taniec odzwierciedlający charakter tego zwierzęcia – przyznam emocjonujące doświadczenie. II etapem był: „Taniec żywiołów”. Poprzez specyfikę czterech żywiołów : ziemi ognia, wody i powietrza uczyłyśmy się a następnie wykonywałyśmy tańce z nimi związane. Tańce nawiązywały do emocji takich jak: pewność siebie, siła, stabilność, otwartość, odwaga, indywidualizm, bezpieczeństwo…przyznam – bardzo ciekawe doświadczenie.

Kolejny etap to „Taniec w społeczeństwie”. Jak my czujemy wśród ludzi, jako członek społeczności. Można było tu zauważyć, że lubimy jednak żyć, być i działać w grupie.

Ostatnim etapem była „ Baza” –czyli odkrycie tego, co jest dla nas najważniejsze, w czym czułyśmy się najlepiej, najpewniej. Ku zaskoczeniu wszystkich uczestniczek – każda odkryła coś czego się nie spodziewała, na co do tej pory nie zwracała uwagi.

Zwieńczeniem była burzliwa dyskusja oraz podsumowanie warsztatów i pytanie co one nam dały?….

Otóż… dały nam wiele emocji bardzo skrajnych ale także pokazały jak wiele jest w nas emocji, o których często nie wiemy lub nie zauważamy. Każda z uczestniczek mogła doświadczyć siebie, dotknąć swych emocji, oraz podzielić się tymi odczuciami na forum. Fajne te kobiety…a każda z nich to osobna opowieść- książka życia.

Czytając ciekawą książkę, nie możemy się doczekać następnej części. Tak więc.. czekamy na kontynuację warsztatów.

Uczestniczka”


Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Twoje imię, które będzie wyświetlane
Twój adres e-mail, który nie będzie wyświetlany publicznie. Jest potrzbny tylko do procesu moderacji/zatwierdzenia.
Twoje imię będzie podlinkowane pod ten adres.