Ludzie SensArte

Anna Sikorska

Założycielka i inspiratorka SensArte, certyfikowana arteterapeutka MSCZ z wieloletnim stażem i doświadczeniem, muzyk, obecnie w trakcie Całościowego Szkolenia Systemowo – Psychodynamicznego pod patronatem Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Ukończyła arteterapię na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Swoje doświadczenie w dziedzinie arteterapii buduje od 2013 roku.  Propagatorka poszerzania świadomości na temat holistycznego dbania o zdrowie psychiczne i fizyczne człowieka. W latach 2013 – 2017 współpracowała z Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie jako arteterapeuta i od 2016 roku jako koordynator do spraw terapii zajęciowej. Od 2015 roku stale współpracuje z Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu przy projektach szkoleniowych i profilaktyki zdrowia psychicznego dla młodzieży i pracowników Urzędu Marszałkowskiego. Wspólpracowała z wieloma placówkami zdrowia psychicznego w Warszawie.

Organizuje i prowadzi szkolenia w ramach autorskiego programu edukacji arteterapeutycznej „Akademia Arteterapii”, realizuje warsztaty i szkolenia z arteterapii dla placówek oświatowych i terapeutycznych oraz szkolenia dla firm zewnętrznych. Autorka Programu rozwojowego dla Kobiet opartego o tevhniki arteterapii „Na Nowo”, prowadzi sesje indywidualne arteterapii dla dzieci i dorosłych oraz terapię rodzin w placówce SensArte w Warszawie oraz w ramach współpracy z Centrum Rozwoju Dziecka Bloom w Łomiankach.

Wykładała arteterapię na studiach podyplomowych m.in. na APS w Warszawie oraz na WSH w Radomiu, jest prelegentką konferencji ogólnopolskich i międzynarodowych z dziedziny arteterapii. Prywatnie miłośniczka tańca i muzyki flamenco.

 

Tatiana Karwowska

Koordynatorka Szkoleń SensArte

Nasza dobra dusza SensArte, osoba wspierająca proces rekrutacji na wszystkie szkolenia i zajmująca się ofertami oraz wsparciem Klienta.

Tatiana Karwowska koordynuje także życie mediów społecznościowych SensArte (Instagram, Facebook) i działanie naszego sklepu. Komunikatywna i gotowa do pomocy w każdej sprawie.

Prywatnie uwielbia podróże i spotkania z ludźmi oraz historie z kultowych bajek Disneya.

Współpracujący Arteterapeuci

Anna Wangin-Dmyterko

Dyplomowana arteterapeutka, oligofrenopedagog, terapeuta ręki. Nauczyciel dyplomowany, założycielka i koordynatorka Integracyjnego Teatru Tańca Autentyczni My działającego w Zespole Placówek Edukacyjnych w Olsztynie oraz Teatru „Artschoolowi aktorzy” w Niepublicznej Szkole Podstawowej Art School. Współautorka, reżyser wszystkich powstałych spektakli teatru. Wykładowca w SensArte – Centrum Arteterapii w Warszawie.

Od 14 lat działa w obszarze edukacji specjalnej dzieci i młodzieży w Olsztynie. Jako członek Stowarzyszenia Wyjątkowe Serce prowadzi warsztaty, realizuje projekty wspomagające rozwój dzieci, młodzieży i dorosłych osób z niepełnosprawnościami. Dostrzegając diagnozowane problemy i potrzeby osób w spektrum autyzmu autorka innowacyjnych programów m.in: „Działanie twórcze jako forma spędzania czasu wolnego”, „Tu się move. Teatr   w komunikacji”. W latach 2014 – 2019 prowadziła cykl spotkań arteterapeutycznych  z rodzicami dzieci z różnymi niepełnosprawnościami w ramach KLUBU RODZICA ART.

Obecnie nauczyciel pracowni florystycznej w jednym z Parków Pracy stworzonych w ramach innowacji organizacyjno – pedagogicznej w Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy nr 2 w Olsztynie.

Marta Liczmańska

Dyplomowana arteterapeutka, terapeutka SI, oligofrenopedagog, magister kulturoznawstwa, trenerka TUS. Certyfikowana trenerka zajęć Smyko – Multisensoryki®.

Ma niesamowite podejście do dzieci i rodziców, łączy arteterapię z terapią SI nadając im nową jakość jako arteterapia polisensoryczna.

Właścicielka Klinika Arte i Centrum terapeutycznwgo „Rozwojaki” w Toruniu, autorka rozwojowego programu dla dzieci „Sztuka w akcji”!

Monika Ostrowska-Cichy

Dyplomowana arteterapeutka, biblioterapeutka, pedagog, edukatorka sztuki, pomysłodawczyni Projektu „Akcja pisania Bajek”, wykładowczyni.

Od ponad 10 lat prowadzi warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci, młodzieży, studentów, seniorów oraz osób zagrożonych marginalizacją.

Wspólnie ze studentami  pracy socjalnej prowadzi autorski projekt społeczno-artystyczny „Akcja pisania Bajek” skierowany do dzieci ze środowisk wykluczonych.  Zrealizowała  10edycji dla Domów Dziecka oraz Placówek Wsparcia Dziennego, w akcji wzięło udział  210 przyszłych pracowników socjalnych, powstało 135 bajek dających wsparcie ponad 155dzieciom potrzebującym wsparcia.

Projekt otrzymał  honorowy patronat Rzecznika Praw Dziecka, UNICEF Polska oraz Polskiego Komitetu Wychowania poprzez Sztukę InSEA.

W  2017 roku „ Akcja Pisania Bajek” otrzymała tytuł „Lokalni bohaterowie inspirują”organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Magdalena Mielczarek

Dyplomowana psycholog, arteterapeuta. Specjalizuje się w choreoterapii i pracy z ciałem. Posiada wieloletnie doświadczenie pracy w placówkach psychiatrycznych. Współpracuje z Instytutem Psychiatrii i Neurologii, gdzie między innymi prowadziła wsparcie arteterapeutyczne dla osób po kryzysach psychicznych. Współpracowała również z Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii przy profilaktyce zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży ,,Zapobieganie depresji w szkołach,, oraz z Poradnią dla Osób z Autyzmem Dziecięcym MCN, gdzie prowadziła zajęcia indywidualne oraz grupy terapeutyczne dla młodzieży. Na co dzień prowadzi choreoterapie-terapie tańcem i ruchem oraz pracę z ciałem w prywatnej Klinice Psychiatrycznej na całodobowym oddziale. Pracuje z pacjentami z zaburzeniami odżywiania oraz emocjonalnymi takimi jak depresja i nerwica. Prowadzi również psychoedukację dla dzieci w wieku szkolnym. Pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi metodami arteterapii, choreoterapii i pracy z ciałem. Przy użyciu sztuki i tańca pomaga swoim pacjentom lepiej poznać siebie, swoje emocje i je zrozumieć. Prowadzi zajęcia profilaktycznie przy zapobieganiu nerwicy i depresji oraz terapie wspierające dla osób po przebytych kryzysach psychicznych. Wykładała choreoterapię na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz stale współpracuje z SensArte – Centrum Arteterapii prowadząc zajęcia z choreoterapii w ramach Akademii Arteterapii oraz pracuje indywidualnie z
pacjentami.
Tańczy od 6 roku życia taniec klasyczny, rozszerzając praktykę w późniejszych latach o inne style taneczne: flamenco, współczesny, jazz. Praktykuje taniec współczesny z improwizacją ruchową. Doskonali się zawodowo na licznych warsztatach z choreoterapii. Interesuje się sztuką Renesansu włoskiego.