To bajkoterapia pełną parą!

Czy wiecie, jaką siłę mają bajki? Jak poprzez historię i charaktery niezwykłych bohaterów potrafią kształtować, pokazywać wartości, modele zachowania i relacji? Bajki mają wielką moc. A w połączeniu z pięknymi ilustracjami, jeszcze bardziej wpływają na wyobraźnię i serca dzieci. Szczególnie, jeśli te dzieci mają realny wpływ na ich tworzenie 🙂 

Własnie zakończyła się już VIII edycja społeczno-artystycznego projektu „Akcji Pisania Bajek”! To niesamowite dzieło, w którym studenci piszą bajki dla dzieci ( w tym roku z Miejskiej Świetlicy Środowiskowej w Będzinie), które to do tych bajek tworzą ilustracje. Tym razem powstało ponad dwadzieścia bajek napisanych przez przyszłych pracowników socjalnych, w których pojawiły się historie z ulubionymi postaciami z kreskówek, przyjaciele ważni dla dziecka, często również ci czworonożni. Pojawiały się także bajki o przyjaźni, podniebnych przygodach oraz dziecięcych marzeniach. Okładkę książki zaprojektowała artystka, ilustratorka Magda Nowacka – Kolano, wzbudzając zachwyt małych i nieco większych czytelników.

Inicjatywa odbyła się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka, UNICEF Polska, Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania przez Sztukę INSEA Polska, SENSARTE Centrum Arteterapii oraz Baśni na Warsztacie. Projekt nie zostałby zrealizowany bez wsparcia; IT CARD Centrum Technologii Płatniczych S.A. Warszawa, SPAR Sosnowiec oraz Studio Tańca HAVANA. Inicjatorką i koordynatorką Projektu jest arteterapeutka Monika Ostrowska – Cichy, której z całego serca gratulujemy!

Jesteśmy dumna, że mogliśmy patronować takiemu projektowi i opowiedzieć o nim na łamach naszej strony. Dziękujemy za wyróżnienie i zaproszenie do patronatu!

Czekamy na kolejny rok bajkowej przygody 🙂

Zobaczcie galerię zdjęć, którą udostępniła nam Monika Ostrowska – Cichy (pozdrawiamy! ;))

© Anna Sikorska