Za nami kolejne szkolenie z zakresu „Areteterapia w pracy z dziećmi”!

W ostatni weekend arteterapeutka, Anna Sikorska, gościła w Kościerzycach koło Brzegu nad Odrą. Właśnie tam grupa fantastycznych nauczycielek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czepielowicach poszerzała swą wiedzę z zakresu arteterapii. Co było omawiane na szkoleniu? Techniki arteterapii w pracy z dziećmi i działania twórcze mające na celu wsparcie dzieci w trudnych rozwojowych wyzwaniach takich jak: dzielenie się, współpraca, radzenie ze złością, wygrane i przegrane, integracja, budowanie poczucia bezpieczeństwa w grupie.

Uczestniczki malowały, rysowały, wycinały, tworzyły kolaże. Ćwiczeń było mnóstwo!

Uczestniczki malowały, rysowały, wycinały, tworzyły kolaże. Ćwiczeń było mnóstwo!

Z niesamowitą radością obserwowałam zaangażowanie uczestniczek. Wszystkie proponowane ćwiczenia były tak skonstruowane, aby zarówno biorące udział w szkoleniu osoby mogły doświadczyć działania arteterapii na sobie, jak i wziąć z nich maksymalnie dużo informacji do późniejszej pracy ze swoimi podopiecznymi” mówi Anna Sikorska.

Weekendowe szkolenie w Kościerzycach minęło bardzo szybko, bo i dużo się na nim działo.

Zobaczcie poniżej galerię i wspaniałe efekty pracy uczestniczek, które z tego miejsca gorąco pozdrawiamy!

Jak dobrze wiedzieć, że w całej Polsce jest tylu nauczycieli chcących zmieniać rzeczywistość uczniów. Wspierać ich, pomagać, rozwijać ich kreatywność i osobowość. W końcu nauczanie to prawdziwa misja! Arteterapia może być niezwykłym narzędziem wspierającym ich pracę.

 

Chciałbyś uczestniczyć w takim wydarzeniu lub zorganizować szkolenie arteterapii w swoim przedszkolu lub szkole? Zapraszam do kontaktu!

 

Zapraszamy również do przeczytania opinii ze szkolenia:

Szkolenie było zorganizowane doskonale pod względem merytorycznym i organizacyjnym. Podczas tego szkolenia uświadomiłam sobie, że wiele elementów, które stosuje w swojej praktyce, mogłyby służyć w realizacji celów arteterapii. Zainspirowała mi wiedza merytoryczna i praktyczna prowadzącej. Myślę, że pomysły zajęć przedstawionych na szkoleniu będę wykorzystywała do pracy z dziećmi przedszkolnymi.”

A. Sebzda

Zajęcia bardzo ciekawe, wartościowe. Przekaz jasny, zrozumiały. Przemiła, kontaktowa prowadząca, na pewno będziemy polecać

J. Dawidowicz

Szkolenie bardzo przydatne. Poznane metody i formy na pewno wykorzystam w pracy z moimi dziećmi. Wyróżniający sposób prowadzenia i przekazywania wiedzy

G.Maruda

Bardzo kreatywnie, twórczo, inspirująco

B. Styrna

Szkolenie bardzo ciekawe, będę mogła wykorzystać to w zajęciach. Pani prowadząca z dużą kulturą i wiedzą. Dziękuję.”

B. Wardzińska

 

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x