Dzieje się!

Wiecie już, że dzięki sztuce wspieramy w rozwoju osobistym. Do sztuki zaliczamy również muzykę! Zbliża się wielki koncert, który jest ukoronowaniem dotychczasowych muzycznych aktywności. Dzięki działaniom, przyjaźni i wspaniałej wspólnej pracy na rzecz terapii dźwiękiem, nasz zespół, który nagrywała dla Was muzykę relaksacyjną, wystąpi pod oficjalną nazwą WMiędzyczasie, na najbliższym koncercie realizowanym we współpracy z GUTEK Film.

23 maja o godz. 18:00 zapraszamy zatem na specjalny pokaz filmu „Wędrówka na Zachód” – buddyjskiej medytacji na ekranie – wraz z koncertem muzyki relaksacyjnej w wykonaniu zespołu WMIĘDZYCZASIE!

Bilety na pokaz filmu wraz z koncertem w cenie 30 zł.

Czas trwania filmu: 56 min.
Czas trwania koncertu: ok. 60 min.

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/Wieczorrelaksacji/

Więcej o Zespole WMiędzyczasie:

Zespół WMIĘDZYCZASIE powstał w 2014 roku. Zespół gra terapeutyczną muzykę relaksacyjną. W skład zespołu wchodzą osoby zajmujące się rozwojem osobistym, arteterapią, muzykoterapią i wykorzystaniem dźwięków w terapii, muzycy.

WMIEDZYCZASIE jest wyjątkowym projektem muzycznym, który łączy muzykę instrumentów terapeutycznych, etnicznych z dźwiękiem instrumentów klasycznych. Każdy koncert jest inny, ponieważ wykonywana na żywo muzyka jest improwizowana. Dźwięki dobierane są w taki sposób, aby dostarczały słuchaczowi przyjemności, a przede wszystkim pozytywnie wpływały na ciało i psychikę. W odpowiednich warunkach muzyka pozwala na wejście w stan głębokiej relaksacji i odprężenia. Delikatność i wyważenie dźwięku pozwalają na oderwanie się od pędu dnia codziennego i całkowite zatopienie się w dźwięku.

Podczas koncertu wykorzystane są m.in.: terapeutyczne misy dźwiękowe, gongi, kije deszczowe, bębenki oceaniczne, dzwonki wietrzne oraz skrzypce, które są wykonane przez znanego polskiego lutnika z początku XX wieku, Tomasza Panufnika. Są to jedne z pięciu skrzypiec jego autorstwa zachowanych w Polsce. Instrument tej klasy w połączeniu z precyzją i wrażliwością gry skrzypaczki Anny Sikorskiej gwarantuje wspaniałe doznania muzyczne i estetyczne.

Skład Zespołu

Anna Sikorska – atreterapeutka, terapeutka dźwiękiem, skrzypaczka. Pomysłodawczyni i założycielka Zespołu WMIĘDZYCZASIE. Współzałożycielka Centrum Rozwoju przez Sztukę SensArte w Warszawie, gdzie prowadzi warsztaty rozwojowe oparte na sztuce i indywidualne sesje masażu dźwiękiem. Prowadzi arteterapię i zajęcia muzykoterapeutyczne w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie, oraz szkolenia i warsztaty na studiach podyplomowych z arteterapii w Instytucie Edukacji Artystycznej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Jako skrzypaczka koncertowała w Polsce i za granicą, m.in. jako członek orkiestry „Sinfonia Iuventus”, „Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot”, „The Baltic Youth Philharmonic”,„Pan-European Philharmonia”. Laureatka ogólnopolskich konkursów skrzypcowych i kameralnych.

Ilona Opaszowska – coach, trenerka rozwoju osobistego, terapeutka dźwiękiem. Od ponad 10-ciu lat prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu umiejętności społecznych i rozwoju osobistego dla wielu firm i organizacji na terenie śląska. Na stałe współpracuje z Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego Meritum. Specjalizuje się w life coachingu i coachingu kariery. Od kilku lat w swojej pracy wykorzystuje dźwięk mis dźwiękowych. Prowadzi zajęcia relaksacyjne i indywidualne sesje masażu dźwiękiem. Pomysłodawczyni i współrealizatorka projektu Siła Dźwięku.

Aleksander Pokorski – realizator dźwięku, muzykoterapeuta, multiinstrumentalista, pasjonat muzyki i instrumentów z całego świata. Perkusista zespołu Gonzo and the Prezident. Realizuje i montuje nagrania muzyczne, współprowadzi zajęcia muzykoterapeutyczne w Mazowicekim Specjalistycznem Centrum Zdrowia im. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie.

OPIS FILMU „WĘDRÓWKA NA ZACHÓD”

Drobinki kurzu, wirujące w świetle słonecznym. Gwar ruchliwej ulicy. Szum morskich fal. Człowiek, który na coś czeka, samotnie paląc papierosa w pokoju. Dziecko, które – czymś zaintrygowane – zatrzymuje się na schodach w podziemnym przejściu. Mnich pogrążony w medytacji, idący przez miasto. Wszystko to dzieje się jednocześnie i obok siebie. Tylko od nas zależy, jak głęboko się zanurzymy w otaczającej nas rzeczywistości.

„Wędrówka na Zachód” w reżyserii nagrodzonego Złotym Lwem w Wenecji Tsai Ming Lianga to głębokie, duchowe przeżycie: pogodne i radosne doświadczenie dla wszystkich, którzy ścigają się z czasem i żyją w wiecznym pośpiechu. W świecie permanentnej pogoni, niepokoju i ataku zewsząd na nasze zmysły to wyciszenie pozwalające wejść w umysł medytującego i doświadczyć głębokiego spokoju i koncentracji. „Wędrówka na Zachód” to film, który nas wybudza z letargu permanentnej pogoni i niepokoju. Pokazany na wielkim ekranie w IMAKSIE podczas światowej premiery podczas festiwalu w Berlinie film przyciągnął tłumy widzów i był oglądany w absolutnej koncentracji, pozwalając każdemu na sali na unikalne doświadczenie: spotkanie z samym sobą.

 

koncert realizowany przy współpracy z Kinem Muranów, Gutek Film i Projektem Siła Dźwięku – terapia dźwiękiem

 

Zapraszamy i do zobaczenia!

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x