II OGÓLNOPOLSKI KONGRES ARTETERAPII „OtwARTE”

„Lecznicza Moc Sztuki”

Zobacz wszystkie nagrane prelekcje!

DOSTĘP 24/7

CENNA WIEDZA

CERTYFIKAT

W maju 2021 odbył się II Ogólnopolski Kongres Arteterapii „OtwARTE”, pod hasłem „Lecznicza Moc Sztuki”.

Kongres „OtwARTE” to odpowiedź na rozwijającą się arteterapię w Polsce i rosnące zapotrzebowanie specjalistów z tej dziedziny o nowe umiejętności i zakres technik opartych na działaniach twórczych.

Podczas tegorocznego Kongresu wystąpiło łącznie 18 prelegentów z Polski i USA!

 

→ prelekcje 18 prelegentów z Polski i USA

→ 19 prelekcji

→ 2 panele dotyczące arteterapii w pracy z dziećmi i dorosłymi

→ łącznie blisko 14h nagranej wiedzy, ćwiczeń i przekazanego doświadczenia

 

Jeszcze do końca lipca 2021 można wykupić dostęp do nagrań z obydwu prelekcji:

II ogólnopolski Kongres Arteterapii „Otwarte”

^

Arteterapia jest coraz bardziej popularna w Polsce. Wiele osób już o niej słyszało i brało udział w kursach, zajęciach arteterapii, sesjach indywidualnych i grupowych. Wciąż jednak, mimo coraz większej obecności arteterapii w licznych ośrodkach medycznych i edukacyjnych, często mylona jest z tradycyjną pracą twórczą. Ten kongres ma pomóc otworzyć szerzej oczy jak i umysł, na działanie arteterapii i leczniczą formę sztuki. Arteterapia, poprzez swoje oddziaływania twórcze, może stać się jedną z kluczowych form wsparcia w procesie leczenia i wspomagania rozwoju dzieci i dorosłych w Polsce.

Arteterapia pomaga w procesie leczenia, m.in. osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, osób z chorobami psychicznymi oraz tych, którzy przeżywają trudny okres w swoim życiu i potrzebują pomocy. Arteterapia jest również metodą wspierającą rozwój i wychowanie dzieci i młodzieży. W tym roku chcemy, aby II Edycja Kongresu „OtwARTE” okazała się pomocą zarówno dla osób szukających  wsparcia we własnej ścieżce rozwoju ale też drogą edukacji dla specjalistów arteterapii. Prelekcje będą pomocą w ich pracy oraz źródłem pomysłów na prowadzone przez nich sesje. Dadzą możliwość również do pochylenia się ku zdrowiu psychicznemu samych terapeutów prowadzących zajęcia, szczególnie w panelu „Arteterapia a Samorozwój”. Praca arteterapeuty może dawać wiele satysfakcji, jednocześnie wpływa nieustanie na stan emocjonalny osoby prowadzącej arteterapię, dlatego myślą przewodnią Kongresu jest otwarcie się na samorozwój oraz własne zdrowie.  

Patroni Kongresu

Sponsorzy Kongresu