Poranki z arteterapią to cykl spotkań realizowanych na funpage Sens Arte https://www.facebook.com/sensarte w każdą sierpniową sobotę. Na spotkaniach tych Anna Sikorska- arteterapeutka, założycielka Sens Arte, wraz z uczestnikami przyglądają się ważnym zagadnieniom związanym arteterapią. Każde ze spotkań dotyczy innego aspektu tej ciągle nowej dziedziny terapii. Prowadząca opowiada o swoich doświadczeniach związanych z pracą arteterapeuty , inspiruje, ale też skłania do refleksji nad własnym życiem uczestników.

Spotkanie które odbyło się w sobotę 1.08 przybliżyło uczestnikom czym jest Arteterapia.Co sprawia że ma ona tak uniwersalny charakter? Do kogo jest adresowana ? Kto może korzystać z jej metod? Prowadząca opowiadała o historii Arteterapii, sięgających swymi korzeniami do czasów zamierzchłych. O tym co sprawia że język sztuki właśnie jest tak wielowymiarowy i wieloznaczny. Dzieliła się swoim doświadczeniem dotyczącym własnej drogi zawodowej oraz zapraszała do poszukiwań odpowiedzi na pytania.

O jakiej pracy marzysz? Komu Ty chcesz pomóc? Z jaką grupa docelową chcesz pracować? Z jakimi uczestnikami?  A może jesteś na początku drogi zawodowej i zastanawiasz się jaką ścieżkę wybrać? Czy zadawanie pytań i przyglądanie się temu co powstanie w tym procesie to praca dla mnie?  Czy warto inwestować w siebie i podnosić swoje kompetencje? A także Czy Arteterapia to ścieżka dla mnie? Tym i innym pytaniom poświęcone było ćwiczenie wglądowe przeznaczone do analizy własnej uczestników.

Jeśli wiec,nigdy o Arteterapii nie słyszałaś/ łeś lub ciekawi Cię Arteterapia? Może zastanawiasz się czy wziąć w niej udział  Może szukasz sposobu by pomóc swojemu dziecku, partnerowi, bliskiemu? A może to ty potrzebujesz wsparcia ? Chcesz dokonać zmiany w swoim życiu? Może stoisz przed jakimś wyzwaniem? Albo zastanawiasz się nad wzięciem udziału w naszym szkoleniu lub Akademii dla przyszłych specjalistów pracujących z użyciem jej metod. Te spotkania są dla zdecydowanie dla Ciebie.

Te spotkania są również dla Ciebie jeśli jesteś arteterapeutą. Chcesz , opowiedzieć o czymś, posłuchać, pobyć w gronie specjalistów związanych z tą pojemną, jakże dziedziną terapii. Znajdziesz tam wsparcie, doświadczenie, zadasz nurtujące Cię pytania, odstresujesz i spędzisz  wartościowo sobotni poranek.

Jeśli nie było Cię na tym spotkaniu masz nadal możliwość obejrzeć liva z nagraniem z soboty 1.08 na  https://www.facebook.com/sensarte albo możesz przeczytać o nim pod adresem https://sensarte.pl/sobotnie-poranki-z-arteterapia-live-1/  Zachęcam i życzę dobrego czasu dla siebie. Oraz do uczestnictwa w kolejnych Sobotnich spotkaniach z Arteterapią. Najbliższe już 7.08.2020 na naszym funpage https://www.facebook.com/sensarte.  Do zobaczenia !

Elżbieta Pawłowska

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x