
Kochani!
To już niedługo!
Drugi w historii
Zlot Arteterapeutów i Miłośników Arteterapii odbędzie się w lutym 2026 roku!
JEŚLI
→ jesteś związana/ny z arteterapią
→ pracujesz używając technik arteterapii
→ i myślisz o tym, aby poznać innych działających w branży specjalistów
→ jesteś związana z SensArte
→ ukończyłaś naszą Akademię Arteterapii
→ i chcesz na żywo spotkać się z innymi uczestniczkami
→ śledzisz działania arteterapii w mediach społecznościowych
→ i należysz do grup na Facebooku szerzących arteterapię w Polsce, jak „Wspieramy się – Arteterapeuci Arteterapeutom” oraz „Arteterapia w domu i w szkole”
To ten event jest dla Ciebie!
Przybądź na spotkanie, podczas którego:
→ Spotkasz innych specjalistów pracujących w branży
→ Rozwiniesz swoją sieć kontaktów.
→ Weźmiesz udział w konferencjach niesamowitych kobiet, które uczą jak tworzyć własne biznesy i pracować technikami arteterapii
→ Posłuchasz inspirujących historii opartych na faktach.
→ Dowiesz się jakich błędów unikać i jak stworzyć własny arteterapeutyczny biznes.
→ Weźmiesz udział w warsztatach arteterapii.
→ Zobaczysz na miejscu wystawę prac arteterapii z możliwością ich zakupu!
→ Kupisz na miejscu książki do arteterapii i gadżety arteterapeutyczne!
→ A przede wszystkim: SPĘDZISZ FANTASTYCZNIE CZAS!
Gdzie?
→ Restauracja
„Znajomi Znajomych”
ul. Wilcza 58A
00-679 Warszawa
Woj. Mazowieckie
Kiedy?
→ luty 2026
Kto wystąpi?
→ BEATA TOMASZEK – specjalistka od marketingu internetowego opowie nam o możliwościch promocji arteterapii w Social Mediach i własnym biznesie.
→ KAROLINA CHILECKA – dyplomowana arteterapeutka kliniczna (Cl.Art. Th) ze specjalizacją sztuki wizualne, psychotraumatolożka prowadząca „Artystownię” opowie o swojej drodze po ścieżkach arteterapeutycznej edukacji i szukania własnej drogi zawodowej.
→ OLA BUDZYŃSKA – przedsiębiorczyni, dawniej Pani Swojego Czasu prowadząca biznes od 2006 r., obecnie studiuje arteterapię, maluje obrazy – opowie o tym jak sztuka pomogła jej w chorobie, a także o stworzonej przez siebie Społeczności Kobiet Twórczych i Kreatywnych oraz Pracowni Budzyńskiej.
→ URSZULA ZALEŚKIEWICZ – artystka, arteterapeutka, przyleci do nas specjalnie z Norwegii i opowie o autoarteterapii oraz swojej drodze do zdrowia przez sztukę. Zobaczycie wystawę jej prac, które będzie też można zakupić na miejscu.
HARMONOGRAM SPOTKANIA
Od 13.45 – Zbieranie się uczestników
14.30 – Rozpoczęcie!
14.30 – Beata Tomaszek – Jak wykorzystać najważniejsze Trendy Marketingu online 2025 roku do zwiększenia swojej widoczności w social media, również przy użyciu ChatGPT. wystąpienie: 45 min, sesja Q&A: 15 min
15.30 – Urszula Zaleśkiewicz – Tworzenie jako przestrzeń dla emocji – jak sztuka pomaga w stanach zamrożenia i paraliżu wykonawczego – wystąpienie: 45 min, sesja Q&A: 15 min, wystawa „Sztuka emocji”
16.30 – Przerwa na obiadokolacje i możliwość zakupu materiałów, książek arteterapii oraz prac Urszuli Zaleśkiewicz
17.30 – Karolina Chilecka – Na skrzyżowaniu barw, emocji i kultur – moja arteterapeutyczna podróż, wystąpienie: 45 min, sesja Q&A: 15 min
18.30 – Ola Budzyńska – Zrobione jest lepsze od doskonałego – o tym, jak sztuka pomogła mi w życiu i biznesie. (będzie do nas mówić z nagrania video przygotowanego specjalnie na Zlot Arteterapeutów)
19.15 – Anna Sikorska – podsumowanie Zlotu, czas na pytania i przedstawienie najbliższych wydarzeń arteterapeutycznych.
20.00 – czas na rozmowy i wymiany doświadczeń przy muzyce, zakończenie Zlotu.
Do zobaczenia w lutym 2026!
PRELEGENTKI II Zlotu:
BEATA TOMASZEK
Ekspertka ds. marketingu i komunikacji online, trenerka i konsultantka wspierająca mikro i małe firmy oraz młode biznesy. Specjalizuje się w budowaniu marki i jej widoczności w sieci, strategiach social media, storytellingu i content marketingu, w tym wykorzystaniu AI oraz tworzeniu oprawy graficznej profili biznesowych. Od 2016 roku prowadzi warsztaty dla firm i instytucji publicznych, pomagając skutecznie budować ich obecność i komunikację w sieci. Prelegentka na wydarzeniach biznesowych, autorka bloga Ty i Biznes oraz inicjatorka społeczności dla przedsiębiorczych kobiet. Więcej na beatatomaszek.pl
Prelekcja: Jak wykorzystać najważniejsze Trendy Marketingu online 2025 roku do zwiększenia swojej widoczności w social media, również przy użyciu ChatGPT.
W prelekcji zwrócę uwagę na najważniejsze trendy dotyczące marketingu social mediów (SM) 2025 roku, które trzeba znać i warto wykorzystać w celu poprawy dotarcia do swoich odbiorców. Przyjrzymy się też możliwościom ChatGPT, który może bardzo ułatwić pracę jako nasz osobisty asystent. Przedstawię sposoby na jego wykorzystanie oraz podam kilka wskazówek do pisania profesjonalnych promptów (zapytań). Pokażę ciekawe platformy AI, które warto wypróbować. A na koniec odpowiem na pytania.
URSZULA ZALEŚKIEWICZ
Artystka, trener mentalny, niezależna graficzka z 20-letnim doświadczeniem w sztuce. Od 13 lat mieszka i tworzy w Norwegii. Artysta plastyk, absolwentka Szkoły Fotografii w Sopocie, Szkoły Charakteryzacji u Dziewulskich w Warszawie oraz Akademii Arteterapii SensArte. Pełni funkcję członkini zarządu Stowarzyszenia Artystów w Norwegii, gdzie koordynuje wystawy oraz projekty graficzne. Prowadzi również własną pracownię Ulla Art Studio, w której zajmuje się malarstwem abstrakcyjnym, kolażem oraz fotografią, łącząc różne media w unikalne formy ekspresji.
Jest asystentką i menadżerką social media u fotografki Mony Nordøy, a także organizatorką warsztatów malarstwa intuicyjnego i sesji rozwojowych z elementami arteterapii. Wystawiała swoje prace w Norwegii oraz prowadziła kursy fotografii mobilnej, m.in. „Jak prowadzić dziennik uczuć” i „Autoportret emocji”.
W swojej twórczości zgłębia terapeutyczny potencjał sztuki, traktując proces twórczy jako formę autoterapii, medytacji i narzędzie do oswajania emocji. Jej misją jest inspirowanie innych do odkrywania sztuki jako przestrzeni dla wewnętrznej wolności i samopoznania.
Prelekcja: Tworzenie jako przestrzeń dla emocji – jak sztuka pomaga w stanach zamrożenia i paraliżu wykonawczego.
Czy sztuka może być ratunkiem w momentach emocjonalnego przeciążenia? Jak przełożyć wewnętrzne napięcia na akt twórczy i odzyskać sprawczość, gdy pojawia się blokada?
W swojej prelekcji opowiem o roli sztuki w radzeniu sobie z trudnymi emocjami, zamrożeniem i paraliżem wykonawczym, które często towarzyszą ADHD oraz innym wyzwaniom psychologicznym.
Podzielę się osobistymi doświadczeniami i pokażę, jak proces twórczy może stać się formą medytacji, wspierającą w uwalnianiu emocji i przełamywaniu wewnętrznych ograniczeń. Prelekcji towarzyszyć będzie kameralna wystawa prac malarskich powstałych w procesie autoterapii pt. „Sztuka czucia” – jako dowód na to, że sztuka nie tylko leczy, ale także daje głos temu, co trudne do wyrażenia słowami.
KAROLINA CHILECKA
Dyplomowana arteterapeutka kliniczna (Cl.Art. Th) ze specjalizacją sztuki wizualne, stypendystka Mind Body Education na kierunku arteterapia integralna (Australia), uczestniczka kursu Experto en Terapias Expresivas y Arteterapia w Instituto Iberoamericano UTF (Argentyna). Prowadzi terapię kreatywną z wykorzystaniem kart metaforycznych a obecnie poszerza swoją wiedzę w zakresie integralnej arteterapii wizualnej na kursie podyplomowym Master Practitioner of Holistic Art Therapy (Australia), ukończyła wiele kursów arteterapeutycznych, w tym 7 edycję Akademii Arteterapii! Jest również psychotraumatologiem, nauczycielką, praktykiem terapii krótkoterminowej kognitywno-obrazowej, opartej na emocjach EFIT (level 1 for individuals), EFT, artystką intuicyjną, członkiem Sekcji Arteterapii PTP.
Prowadzi sesje indywidualne i grupowe w ramach Centrum „Artystownia” w Białymstoku. Do tej pory pracowała arteterapeutycznie m.in. w obszarze depresji, wypalenia, traumy, nerwicy, zaburzenia odżywiania, stresie (w tym pourazowym), kryzysie i wielu innych. Interesuje się leczniczymi właściwościami sztuki. arteterapeutka kliniczna (specjalizacja sztuki wizualne).
Prelekcja: Na skrzyżowaniu barw, emocji i kultur – moja arteterapeutyczna podróż.
Zapraszam na moje wystąpienie, podczas którego podzielę się osobistą historią, jak arteterapia odmieniła moje życie i zawodową ścieżkę. Opowiem o początkach, pokonywaniu wyzwań – od trudności ze znalezieniem odpowiedniej szkoły, przez tworzenie własnej przestrzeni do pracy, aż po naukę za granicą z wykorzystaniem nowych technologii, takich jak AI. Poruszę także refleksje na temat obecnego stanu arteterapii w Polsce, wskazując obszary wymagające rozwoju i podkreślając znaczenie etyki w pracy. To opowieść o pasji, wytrwałości i autentyczności – historia, która może zainspirować każdego!
OLA BUDZYŃSKA
Od 2006 roku prowadzę swój biznes. Założyłam jedną firmę, potem drugą i trzecią. Moje firmy generowały miliony, a ja zatrudniałam kilkudziesięcio-osobowy zespół ludzi. A potem zachorowałam na depresję, do tego przypętało się wypalenie zawodowe i wszystko runęło jak domek z kart. Dzisiaj walczę o swoje zdrowie; leczę się, studiuję arteterapię, maluję obrazy – także w ramach stworzonej przeze mnie Społeczności Kobiet Twórczych i Kreatywnych, w której z blisko tysiącem kobiet wspólnie tworzymy i czerpiemy zszeroko pojętej sztuki to, co najlepsze. Razem z rodziną wyniosłam się na kaszubską wieś i wywiady, podcasty, live’y, webinary i cały ten splendor biznesu online zamieniłam na uprawianie ogórków i malowanie obrazów w mojej pracowni. I nareszcie czuję, że żyję.
Prelekcja: Zrobione jest lepsze od doskonałego – o tym, jak sztuka pomogła mi w życiu i biznesie.
Opowiem o tym jak sztuka i twórczość pomogła mi wydostać się z depresji, wypalenia zawodowego i pozwoliła zacząć biznes zupełnie od nowa
cenę podamy w październiku 2025
CENA ZAWIERA:
- → UDZIAŁ W ZLOCIE
- → materiały plastyczne potrzebne na warsztaty
- → obiad*
- → woda do obiadu
- → notatnik i długopis
- → słodka niespodzianka
- *istnieje możliwość wyboru obiadu: mięsnego lub vege – napisz koniecznie informację w uwagach przy zakupie biletów! Jeśli nie zaznaczysz opcji vege – automatycznie otrzymasz obiad mięsny 🙂
- UWAGA! Kawa i herbata oraz inne napoje poza wodą – płacone we własnym zakresie.