Czasami słowa nie wystarczą, aby skutecznie pomóc.

I dlatego powstał

Roczny Program
dla Specjalistów
„AKADEMIA ARTETERAPII”

Jest to roczny program szkoleniowy dla terapeutów, psychologów, coachów i pedagogów, obejmujący łącznie 150h praktycznych szkoleń i opieki w ramach praktyk, po których zyskasz kompleksowy wachlarz kompetencji i umiejętności arteterapeutycznych przydatnych do pracy terapeutycznej i rozwojowej z dziećmi i dorosłymi.

Akademia Arteterapii - studia z arteterapii w Warszawie

To już 9. edycja Programu! W poprzednich edycjach wzięło udział łącznie ponad 200 zadowolonych kursantów.
A przez wszystkie szkolenia SensArte przeszło ich już ponad 1000!

Program jest prowadzony przez zespół doświadczonych specjalistów pracujących według zaleceń i wskazań polskich i zagranicznych stowarzyszeń arteterapii, występujących na międzynarodowych konferencjach specjalistycznych, cały czas czynnie pracujących i działających na rzecz rozwoju arteterapii w Polsce.

Akademia Arteterapii w Warszawie - Uczestnicy
Prace uczestników akademii Arteterapii w Warszawie

Dlaczego warto wdrożyć arteterapię do swojej regularnej praktyki zawodowej?

W arteterapii sztuka jest wykorzystywana jako narzędzie terapeutyczne.

W pracy psychologa, terapeuty lub psychoterapeuty:

1. Arteterapia pomoże Ci w lepszym zrozumieniu pacjenta. Dzięki pracom plastycznym pacjenta wykonywanym podczas sesji, terapeuta może poznać jego emocje, myśli i przeżycia, które mogą być trudne do wyrażenia słowami.
2. Arteterapia pomoże w ułatwieniu przejścia procesu terapeutycznego, co prowadzi do szybszego postępu w leczeniu.
3. Arteterapia pomoże wyrazić emocje w sposób bezpieczny i kontrolowany.
4. Arteterapia ułatwi budowanie relacji interpersonalnych, w tym relacji terapeuta – pacjent, a kontakt ze sztuką wpłynie na budowanie przymierza terapeutycznego.
5. Arteterapia pomoże przejść przez stan oporu pacjenta, odblokuje, przełamie bariery, wyzwoli.
6. Arteterapia wesprze rozwój kreatywności – nie tylko u naszych pacjentów ale i u samych terapeutów stosujących jej techniki. To ciągła podróż przez świat sztuki, wyobraźni i wolnych skojarzeń.
A to tylko niektóre z ważnych aspektów pracy technikami arteterapii. Na Akademii Arteterapii uczymy, jak praktycznie korzystać z terapii sztuką i pewnie stawiać kroki używając nabytej wiedzy we własnej praktyce zawodowej.

Jesteś zainteresowana/ny wykorzystaniem arteterapii w swojej pracy?
To zapraszamy do dalszego poznania Akademii.

Jesteś terapeutą, psychoterapeutą, psychologiem, coachem, pedagogiem?

Pracujesz rozwojowo lub terapeutycznie z dziećmi, młodzieżą lub dorosłymi?
Szukasz nowych, kreatywnych ćwiczeń arteterapii, które od razu będziesz mógł/mogła wykorzystać w swojej codziennej pracy?
Chcesz podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i wzbogacić swój warsztat pracy?
Słyszałaś/łeś już coś o arteteterapii i chcesz wiedzieć jak czerpać z jej bogactwa w swojej praktyce zawodowej, a nie chcesz kończyć kolejnych kilkuletnich studiów?

Jeśli chociaż na jedno z powyższych pytań odpowiedziałaś/łeś twierdząco, to Akademia Arteterapii jest dla Ciebie!

Prowadząca akademie arteterapii w Warszawie

Czym jest Akademia Arteterapii?

To praktyczny program z OGROMNĄ dawką bezpośredniego wsparcia doświadczonych specjalistów w zakresie arteterapii, dzięki któremu poznasz szeroki wachlarz technik i metod, które możesz wykorzystać w codziennej pracy.

Dzięki opiece pilotażowej w trakcie programu nie tylko poznasz różne techniki arteterapii i nauczysz się je wykorzystywać w praktyce, ale OD RAZU przeniesiesz je na swój grunt zawodowy, na swoją konkretną sytuację. Będziemy w stałym kontakcie poprzez e-mail i specjalną zamkniętą grupę wsparciową na FB!

W ramach Akademii on- line otrzymasz przed rozpoczęciem nauki specjalny startowy pakiet materiałów plastycznych kurierem do domu – a w wersji hybrydowej – otrzymasz ten pakiet podczas pierwszego szkolenia stacjonarnego otwierającego naukę. 

Dodatkowo w ramach całej Akademii otrzymujesz dodatkową godzinę indywidualnego mentoringu wsparciowego “Jak wykorzystać arteterapię w mojej pracy zawodowej?” w celu stworzenia swojego własnego projektu arteterapii.

Nasz program skonstruowany jest według najwyższych standardów, zasad etycznych i przygotowuje do zawodu poprzez praktykę, praktykę i jeszcze raz praktykę!

Kto może skorzystać z Kursu?

Roczny program Akademii jest zaprojektowany tak, abyś od razu po udziale w kolejnych szkoleniach, potrafił/a skutecznie pomagać poprzez sztukę. Kurs skierowany jest do specjalistów: psychologów, psychoterapeutów, terapeutów, terapeutów zajęciowych, coachów i pedagogogów.

Jednoczenie z kursu mogą skorzystać osoby planujące studia lub studenci arteterapii, studenci psychologii lub innych kierunków pomocowych oraz artystycznych, by poszerzyć spektrum swojej wiedzy i praktycznych umiejętności pracy terapeutycznej opartej na sztuce.

Akademia Arteterapii to coś więcej niż studia arteterapii, to profesjonalne, PRAKTYCZNE szkolenia technik terapeutycznych, z których można skorzystać mając już wykształcenie wyższe, pracując w zawodzie nauczyciela, terapeuty, psychologa, nauczyciela itp.

Zobacz czym jest Akademia Arteterapii

Dzięki udziałowi w szkoleniach Akademii Arteterapii

W praktyce:

Nauczysz się technik arteterapii opartych na sztukach wizualnych, muzyce, ruchu i słowie.

Poznasz techniki arteterapii w kontekście pracy z dziećmi i dorosłymi.

Weźmiesz udział w warsztatach arteteterapii doświadczając działania omawianych technik.

Zdobędziesz umiejętność tworzenia i budowania własnych warsztatów arteterapeutycznych oraz kreatywnego wykorzystania zdobytej wiedzy.

Nauczysz się budowania relacji w pracy terapeutycznej, poznasz zasady pracy z oporem i zasady pracy na procesie grupy w arteterapii.

Poznasz zasady pracy arteterapeutycznej, zasady certyfikacji w Polsce i etyki zawodowej.

Ponadto:

Zyskasz wiedzę i doświadczenie, dzięki którym podniesiesz swoje kwalifikacje zawodowe i wyróżnisz się na rynku innych specjalistów.

Wzbogacisz swój warsztat pracy o nowe kreatywne techniki arteterapii oparte na plastyce, muzyce, ruchu i słowie, pomagając jeszcze skuteczniej swoim pacjentom czy podopiecznym.

Dowiesz się, jak dopasować konkretne techniki pracy arteterapii do potrzeb swoich podopiecznych - z indywidualną opieką pilotażową oraz indywidualnym spotkaniem mentoringowym, aby dokładnie wiedzieć, jak przenieść te techniki na grunt TWOJEJ pracy zawodowej.

Rozwiniesz swoje pokłady kreatywności, twórczości i motywację do dalszych działań, aby stale ulepszać swój warsztat specjalisty!

Poznasz strategie sprzyjające radzeniu sobie z oporem oraz kryzysem pojawiającym się w procesie terapii czy rozwoju - zaczniesz działać o wiele skuteczniej, nawet “w trudnych” przypadkach.

Nauczysz się korzystać z niewerbalnych technik pracy - bo słowa czasami nie wystarczą, aby skutecznie pomóc.

Anna Sikorska - założycielka Akademii dla osób planujących studia arteterapia

Jak działamy w ramach Akademii?

Przede wszystkim nastawiamy się na praktykę! Dlaczego? Ponieważ tylko dzięki własnemu doświadczeniu, dzięki dużej ilości ćwiczeń i kontaktowi z „żywą” arteterapią a nie samą teorią, zrozumiesz działanie arteterapii i nauczysz się pracować jej technikami dopasowując je odpowiednio do potrzeb swoich podopiecznych. Podczas Akademii Arteterapii poznasz wachlarz różnorodnych technik, które ulepszą skuteczność Twoich działań terapeutycznych, a także wzbogacą i uatrakcyjnią codzienną pracę zawodową. Dzięki temu kursowi będziesz mogła/mógł pracować arteterapią w swojej praktyce zawodowej!

Uniwersalność zaprezentowanych technik i metod umożliwia dopasowanie ich do konkretnych potrzeb i działań w ramach różnych grup odbiorców.

Akademia skonstruowana jest tak, aby nauczyć Cię technik pracy przydatnych w pracy z różnymi grupami. To, co dla nas ważne, to nauczyć Cię umiejętności modyfikowania ćwiczeń pod własne potrzeby. Każde z ćwiczeń będzie miało swoje zastosowanie w wielu obszarach pracy terapeutycznej (z dziećmi, dorosłymi, seniorami)

Masz możliwość udziału w szkoleniach:

Akademia Arteterapii wersja 120h on-line + 30h praktyk (interaktywne szkolenia LIVE) 

Akademia Arteterapii – formuła hybrydowa 120h z 4 warsztatami stacjonarnymi + 30h praktyk

UWAGA! Obie wersje tak samo skutecznie przygotują Cię do pracy w obszarze arteterapii!

Dodatkowo forma hybrydowa łączy klasyczną formę pracy na żywo wraz ze wszystkimi aspektami pracy „w kontakcie” z nowoczesną odsłoną pracy on-line, która w arteterapii również znakomicie się sprawdza.

W ramach specjalistycznego szkolenia Akademii Arteterapii otrzymujesz

 • 120 h szkoleń
 • 30 h praktyki
 • materiały dydaktyczne
 • scenariusze pracy
 • materiały plastyczne
 • dostęp do platformy szkoleniowej
 • nagrania ze szkoleń on-line
 • pilotaż projektu
 • grupa wsparcia na FB
 • możliwość zadawania pytań na bieżąco
 • mentoring indywidualny z Anną Sikorską
Sensarte - studia arteterapia Warszawa
Studia arteterapia - Akademia Arteterapii w Warszawie
Sensarte - studia arteterapia Warszawa

Czyli co zawiera cała Akademia?

Udział w szkoleniach on-line 120 h  – opcja do wyboru

Lub udział w szkoleniach w formule hybrydowej: on-line 72 h i stacjonarnych 48 h – opcja do wyboru

Catering kawowy w ramach szkoleń stacjonarnych 

Dostęp on-line do platformy szkoleniowej – dla wszystkich szkoleń on-line

Materiały dydaktyczne i pomoce plastyczne (wysyłane do domu w przypadku wyboru pakietu on-line) w CENIE!

Przykładowe scenariusze zajęć do każdego szkolenia, które następnie możesz wykorzystać w swojej pracy! 

Dodatkowa godzinna konsultacja w ramach mentoringu z Anną Sikorską – “Jak wykorzystać arteterapię w mojej pracy zawodowej?” do wykorzystania przy budowaniu własnych projektów arteterapii na zakończenie Kursu i w ramach realizowanych praktyk 

Pilotaż: praktyczne podejście i wskazówki przy przygotowaniu własnego projektu arteterapii oraz w trakcie 30h praktyk w swoim obszarze zawodowym. Wsparcie drogą mailową oraz w ramach zamkniętej grupy na FB przez okres trwania całej rocznej Akademii 

Specjalne zniżki na zakup literatury specjalistycznej w sklepie SensArte 20% 

Certyfikat uczestnictwa z wypisaną ilością godzin i zakresem materiału, potwierdzający nabyte kompetencje i umiejętności

To wszystko możesz mieć w korzystnej cenie wybierając jeden z poniższych pakietów

Wybierz swój pakiet w cenie First Minute i dołącz do IX edycji Akademii Arteterapii 2024/2025

Cena First Minute obowiązuje do 30 kwietnia 2024

Możesz wziąć udział w pojedynczych szkoleniach wybierając dla siebie tylko te, które najmocniej Cię interesują.
Przy rezerwacji więcej niż dwóch szkoleń, otrzymujesz 10% zniżki na każde kolejne.
Na każdym szkoleniu rezerwujemy do 5 miejsc dla osób chcących wziąć udział w pojedyńczych szkoleniach.

Poznaj szkolenia naszej Akademii

Arteterapia przez sztukę do rozwoju
Arteterapia. Przez Sztukę do Rozwoju

Szkolenie porządkujące wiedzę o arteterapii i pokazujące liczne techniki, które można wykorzystać w dowolnym obszarze pracy terapeutycznej i pedagogicznej. (16h)

W ramach szkolenia poznasz podstawy arteterapii, zasady omawiania prac arteterapii indywidualnie i w grupie, zasady certyfikacji arteterapeutów oraz etycznej pracy. Nauczysz się technik arteterapii opartych na rysunku i malarstwie oraz kolażu i działaniach przestrzenno – rzeźbiarskich. Doświadczysz arteterapii na własnej skórze w ramach kreatywnych warsztatów pozwalających zajrzeć wgłąb siebie. Prace zrealizowane podczas szkolenia będziesz mógł zabrać do domu. 

Czytaj więcej →

Terminy szkoleń

Edycja On-line:

19-20 października 2024 (sobota-niedziela)

Edycja Hybrydowa:

26-27 października 2024 (sobota-niedziela) / stacjonarnie

N

Dedykowane do pracy z dziećmi i dorosłymi

Arteterapia w pracy z dziećmi i młodzieżą
Arteterapia w pracy z dziećmi i młodzieżą

Szkolenie ukierunkowane przede wszystkim na pracę z dziećmi i młodzieżą, zarówno w placówkach oświatowych jak i w obszarze zdrowia psychicznego, w ramach zajęć TUS i warsztatów rozwojowych (16h)

Na szkoleniu poznasz ciekawe oraz uniwersalne ćwiczenia i techniki arteterapii do pracy z dziećmi i młodzieżą. Dowiesz się jakie konkretne ćwiczenia arteterapii zastosować do różnych potrzeb swoich podopiecznych, tak aby poradzić sobie z ich złością, wycofaniem, negowaniem terapii, stresem, brakiem umiejętności dzielenia się. Dowiesz się również jak zintegrować grupę.

W ramach szkolenia poruszane zostaną aspekty pracy z dziećmi w grupach oraz w pracy indywidualnej, w przestrzeni ośrodków wychowawczych i terapetuycznych jak i w szkole. Ćwiczenia przekazywane podczas szkolenia oparte będą na tradycyjnych technikach pracy twórczej jak i nowoczesnych z wykorzystaniem nowych mediów cyfrowych.

Czytaj więcej →

Terminy szkoleń

 

Edycja On-line:

22-23 listopada 2024 (sobota-niedziela)

Edycja Hybrydowa:

22-23 listopada 2024 (sobota-niedziela) / online

 

 

N

Dedykowane do pracy z dziećmi

Arteterapia polisensoryczna w pracy z dziećmi
Arteterapia polisensoryczna w pracy z dziećmi

Podczas szkolenia omówione zostaną działania oparte na sztukach wizualnych i plastyce, ukierunkowane na wsparcie młodszych dzieci na wczesnym etapie rozwoju. (8h)

Podczas szkoleni dowiesz się jak rozmawiać z dzieckiem o sztuce, zdobędziesz umiejętności w zakresie analizy i interpretacji rysunków dziecka, dowiesz się czym jest sztuka bilateralna jako technika arteterapii odwołująca się do procesów neurobiologicznych, poznasz terapię ekspresyjną w pracy z najmłodszymi dziećmi oraz teorię integracji sensorycznej w procesie arteterapeutycznym. Weźmiesz udział w warsztatach na podstawie scenariusza z programu SZTUKA W AKCJI warsztaty twórczego rozwoju.

Czytaj więcej →

Terminy szkoleń

Edycja On-line:

21 grudnia 2024 (sobota)

Edycja Hybrydowa:

21 grudnia 2024 (sobota) / online

N

Dedykowane do pracy z dziećmi

Biblioterapia i bajkoterapia w pracy z dziećmi
Biblioterapia i bajkoterapia w pracy z dziećmi

Czym jest biblioterapia a czym bajkoterapia? Jak czerpać ze słowa? Na szkoleniu przedstawione zostaną w sposób praktyczny możliwości wykorzystania metod bajkoterapii i biblioterapii w praktyce terapeutycznej i rozwojowej. (8h)

Dowiesz się, jaka jest rola bajek w życiu dziecka. Poznasz pojęcie bajkoterapii i biblioterapii oraz poznasz terapeutyczne funkcje literatury. Dowiesz się, jakie są rodzaje bajek terapeutycznych i nauczysz się zasad wprowadzania bajek terapeutycznych na zajęciach z dziećmi. Poznasz zasady postępowania w sytuacji przeżywania przez dziecko lęku oraz czynniki pomocne w tworzeniu bajek terapeutycznych. Poznasz Teatr Kamishibai w biblioterapii.

Czytaj więcej →

Terminy szkoleń

Edycja On-line:

8 stycznia 2025 (sobota)

Edycja Hybrydowa:

8 stycznia 2025 (sobota) / online

 

N

Dedykowane do pracy z dziećmi

Teatroterapia i arteterapia w pracy z osobami z niepełnosprawnościami
Teatroterapia i arteterapia w pracy z osobami z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami ze spektrum autyzmu

Jak pracować technikami arteterapii z osobami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi? (8h)

Podczas szkolenia dowiesz się jak wspierać rozwój emocjonalny dzieci ze spektrum autyzmu, jak rozwijać kreatywność i naturalną twórczość osób z niepełnosprawnością intelektualną? Poznasz techniki pracy warsztatowej oparte na teatrze i ruchu.(8h)

Czytaj więcej →

 

Terminy szkoleń

Edycja On-line:

16 lutego 2025 (niedziela)

Edycja Hybrydowa:

15 lutego 2025 (sobota) / stacjonarnie

 

 

N

Dedykowane do pracy z dziećmi

muzykoterapia
Muzyka i ruch w arteterapii

Podczas szkolenia poznasz techniki oparte na muzyce i ruchu, które można wykorzystać w pracy zawodowej terapeutycznej i pedagogicznej, również nie posiadając umiejętności muzycznych. (16h)

Jak wspierać swoje terapeutyczne działania włączając w to oddziaływania muzyką i ruchem?

Poznasz zasady pracy terapeutycznej z ciałem, podstawy terapii tańcem i ruchem oraz analizy ruchu wg Labana, znaczenie muzyki w działaniach terapeutycznych, poznasz mnóstwo ćwiczeń i przykładów muzycznych do pracy z dziećmi i dorosłymi.

Zaprzyjaźnisz się z instrumentami oraz muzyką i ruchem. W ramach warsztatów doświadczysz ćwiczeń ruchowych pomagających pracować nad celem. Dostaniesz muzyczne przykłady do samodzielnej pracy.

Czytaj więcej →

Terminy szkoleń

Edycja On-line:

15-16 marca 2025 (sobota-niedziela)

Edycja Hybrydowa:

15-16 marca 2025 (sobota-niedziela) / stacjonarnie

N

Dedykowane do pracy z dziećmi i dorosłymi

arteterpia w pracy z serniorami
Arteterapia w pracy z seniorami

Szkolenie wyjątkowe, dedykowane osobom pracującym z dorosłymi w tym z osobami starszymi.

Podczas szkolenia dowiesz się jak pracować poprzez sztukę z seniorami?Jak integrować grupę? Poznasz zasady konstruowania i tworzenia scenariuszy arteterapeutycznych dla seniorów. Dowiesz się, jak wspomagać procesy poznawcze osób starszych. Zobaczysz na czym polega książka artystyczna w pracy z dorosłymi i jak pracować z osobami starszymi na mandali. Dowiesz się czym jest biblioterapia reminiscencyjna w pracy z seniorami i otrzymasz inspiracje do pracy z książkami dla seniorów. Poznasz zasady pracy z oporem osób starszych.

Czytaj więcej →

 

 

Terminy szkoleń

Edycja On-line:

5 kwietnia 2025 (sobota)

Edycja Hybrydowa:

5 kwietnia 2025 (sobota) / online

N

Dedykowane do pracy z dorosłymi

arteterapia w pracy z grupą
Arteterapia w pracy z grupą

Szkolenie przeznaczone dla osób, którzy pracują z grupami i chcą wprowadzić elementy arteterapii  do swojej praktyki. (8h)

Podczas szkolenia poznasz zasady pracy z grupą, role grupowe i znaczenie poszczególnych elementów pracy grupowej. Dowiesz się, jak pracować z oporem grupy i jak omawiać grupowy proces i efekty zajęć arteterapii. Zaznajomisz się z ćwiczeniami grupowymi, które będziesz mógł zastosować w swojej praktyce zawodowej. Szkolenie to prezentuje sposoby projektowania ćwiczeń i warsztatów arteterapii. Daje również  przygotowanie do stworzenia programów arteterapii.

Czytaj więcej →

Terminy szkoleń

Edycja On-line:

15 lutego 2025 (sobota)

Edycja Hybrydowa:

16 maja 2025 (niedziela) / stacjonarnie

N

Dedykowane do pracy z dorosłymi

arteterapia w pracy z grupą
Arteterapia w pracy indywidualnej.

Szkolenie dedykowane jest terapeutom, psychologom i psychoterapeutom na co dzień zajmującym się wsparciem indywidualnym. (16h)

Podczas szkolenia przedstawione zostaną min. takie zagadnienia jak tworzenie przymierza z pacjentem, dobór technik pod problem pacjenta, techniki uwalniania napięć i pracy z konfliktami wewnętrznymi.

Poruszymy tematykę pracy z traumą w arteterapii oraz rozróżnienie arteterapii a psychoterapii. Jednym z modułów będą podstawy psychopatologii i praca arteterapeutyczna z konkretnymi zaburzeniami i problemami pacjentów.

Czytaj więcej →

Terminy szkoleń

Edycja On-line:

10-11 maja 2025 (sobota-niedziela)

Edycja Hybrydowa:

10-11 maja 2025 (sobota-niedziela) / online

N

Dedykowane do pracy z dziećmi i dorosłymi

Opinie uczestników Akademii

Dziękuję – to pierwsze, co się nasuwa po zakończonych warsztatach, jednak najważniejsze, że wychodzę zainspirowana, bogatsza o wartościowe doświadczenie, które będę mogła wykorzystać.
Sandra Żukowska

„Świetne szkolenia, genialna prowadząca, serdecznie polecam!”
Katarzyna Kiełtyka

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona szkoleniem. Bardzo podobał mi się sposób prowadzenia, również to, że ćwiczenia można było samodzielnie na sobie przećwiczyć, doświadczyć. Uważam, że została przekazana naprawdę duża dawka wiedzy i praktyki, wyczerpująca temat. Mimo iż miałam pewne obawy odnośnie przeżywania kursu w trybie online, to dziś stwierdzam, że kurs pod żadnym aspektem na tym nie ucierpiał.
Paulina Adamczyk, uczestniczka szkoleń „Akademii Arteterapii” edycja 6

Świetne szkolenie! Bardzo angażujące i wciągające. Prowadząca dobrze przygotowana i bardzo chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Szkolenia stacjonarne zawsze różnią się siłą i energią niż szkolenia on-line, ale to szkolenie on-line w pełni mogę polecić! Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie są w stanie przyjechać do Warszawy. Teorii na szkoleniu jest tylko tyle ile potrzeba potem jest już tylko twórcze działanie. Myślę, że szkolenie jest na tak samo wysokim poziomie jak jego stacjonarna wersja. Już nie mogę się doczekać kolejnych.
Agnieszka Adamiec - Trutwim, uczestniczka szkoleń „Akademii Arteterapii” edycja 6

Bardzo ciekawe, merytoryczne szkolenie, warte poświęconego czasu. Dzięki niemu nabyłam nowe umiejętności, które wykorzystam w mojej pracy.
Karolina Chilecka, uczestniczka szkoleń „Akademii Arteterapii” edycja 7

Bardzo przydatne szkolenie. Super przygotowanie pod względem merytorycznym i organizacyjnym. Bardzo dziękuję Pani Ani za stworzenie bardzo przyjaznej atmosfery. Czułam się zaopiekowana na każdym etapie szkolenia. Czuję niedosyt wiedzy i już planuję udział w następnym szkoleniu w SensArte.
Beata Krawczyk, uczestniczka szkoleń „Akademii Arteterapii” edycja 7

„Najlepsze szkolenia arteterapii w jakich miałam okazję uczestniczyć. Cudownie!”
Małgorzata Konieczna

Polecam bardzo. Zajęcia bardzo ciekawe, rozwojowe. Umożliwiają wgląd w siebie, a to z kolei przekłada się na rozumienie drugiego człowieka. Dziękuję!
Marta Nana Cwujdzińska, uczestniczka szkoleń „Akademii Arteterapii” edycja 5

Anna Sikorska

Dyplomowana arteteraputka, magister sztuki, muzyk, psychoterapeutka w trakcie szkolenia, inspiratorka i założycielka SensArte – Centrum Arteterapii w Warszawie.

Wykładowcy Akademii

Szkolenia są przygotowane i będą prowadzone przez młodych i doświadczonych specjalistów praktyków oraz wykładowców akademickich z całej Polski.
Należą do nich:

Poznaj naszych Trenerów!

Trenerzy Akademii są praktykami arteterapii i psychologii, działającymi na terenie całej Polski w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Anna Wangin-Dmyterko

Dyplomowana arteterapeutka, oligofrenopedagog, założycielka i inspiratorka Integracyjnego Teatru Tańca „Autentyczni My”.

Marta Liczmańska

Dyplomowana arteterapeutka, terapeutka SI, oligofrenopedagog, magister kulturoznawstwa, trenerka TUS. Certyfikowana trenerka zajęć Smyko – Multisensoryki®.

Monika Ostrowska-Cichy

Dyplomowana arteterapeutka, biblioterapeutka, pedagog, edukatorka sztuki, pomysłodawczyni Projektu „Akcja pisania Bajek”

Magdalena Mielczarek

Arteterapeutka, psycholog, choreoterapeutka. Prowadzi zajęcia arteterapii oparte na tańcu i ruchu dla dzieci i dorosłych.

Anna Sikorska - założycielka Akademii Sensarte dla osób planujących studia arteterapia

Nazywam się Anna Sikorska, jestem arteterapeutką i założycielką SensArte – Centrum Arteterapii w Warszawie.

Projekt Akademii Arteterapii SensArte opracowałam na podstawie wiedzy i doświadczenia, odpowiadając na opinie studentów i badając potrzeby wynikające z rynku pracy arteterapeutycznej. Zwracam szczególną uwagę na etykę zawodową, wykształcenie terapeutyczne i obszar relacji arteterapeuta – pacjent. Do kogo skierowana jest oferta Akademii? Kurs jest dla osób, które nie chcą podjąć kolejnych studiów (albo nie chcą iść na studia), a chcą pozyskać konkretną wiedzę i doświadczenie, aby korzystać z technik arteterapii we własnym zawodzie jako dopełnienie umiejętności i poszerzenie wachlarza technik pracy. Plan szkoleń jest tak skonstruowany, by nauczyć Uczestników samodzielnego tworzenia i posługiwania się technikami arteterapii oraz aby pokazać jak najszerzej spektrum możliwości pracy ze sztuką. Do współpracy przy Projekcie Akademii Arteterapii zapraszam znakomitych specjalistów zajmujących się arteterapią. To będzie niezwykła podróż, w której nie tylko poznacie arteterapię, ale też zajrzycie głębiej w siebie. Do zobaczenia na Akademii.
Autorzy Programu Akademia Arteterapii:
Anna Sikorska, Anna Wangin, Marta Liczmańska, Monika Ostrowska-Cichy, Magdalena Mielczarek

Najczęściej zadawane pytania (F.A.Q.):

Do czego uprawnia zaświadczenie otrzymane po Akademii?
Po ukończeniu całego cyklu szkoleń jak i pojedynczych szkoleń, dostają Państwo zaświadczenie ukończenia szkolenia z wypisaną ilością godzin i zakresem poznanego materiału, wydanego na podstawie & 18 ust. 2 Rozporządzenia Ministerstwa Edukacji i Nauki z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 186). Takie zaświadczenie uprawnia do korzystania z technik arteteterapii w swojej praktyce zawodowej, czyli np. do prowadzenia zajęć z elementami arteteterapii. Nie jest jednak dyplomem dającym zawód arteterapeuty – to można uzyskać jedynie po ukończeniu pełnowymiarowych studniach. Zaświadczenie Akademii Arteterapii potwierdza podniesienie kompetencji zawodowych o wiedzę i praktykę z zakresu arteterapii. Po skończeniu szkoleń można od razu wcielać nabytą wiedzę w życie.

*zaświadczenie ukończenia szkolenia, wydanego na podstawie & 18 ust. 2 Rozporządzenia Ministerstwa Edukacji i Nauki z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 186)

Czy szkolenie on-line jest tym samym co szkolenie stacjonarne?

Program Akademii jest tak skonstruowany, aby Uczestnicy odbywający Kurs Stacjonarny, jak i Kurs On-line, mogli zdobyć tą samą wiedzę. Ćwiczenia są lekko zmodyfikowane pod potrzeby i możliwości stacjonarne i on-line, natomiast forma szkoleń zapewnia w obu przypadkach jednakową aktywność uczestników i zbliżoną formę pracy, tak tak jak w formie stacjonarnej, aby również w formie on-line uczestnicy mogli pracować w grupach i dzielić się między sobą doświadczeniem. Materiały dydaktyczne w obydwu formach szkolenia są te same.

Co w wypadku, jeśli nie mogę uczestniczyć w szkoleniu on-line we wskazanym terminie? Przebywam za granicą i mam inną strefę czasową.
Z uwagi na takie sytuacje, każde ze szkoleń on-line będzie nagrywane na bieżąco w trakcie trwania i udostępnione na specjalnej stronie internetowej dla Uczestników Akademii, do której każdy z Uczestników on-line będzie miał dostęp i będzie mógł odtworzyć ponownie szkolenie w dogodnym dla siebie momencie.

 

Czy w ramach szkolenia przewidziane są praktyki?
W ramach szkolenia przewidziane są konsultacje on-line i pilotaż przy projektowaniu własnych warsztatów przez Uczestników. W trakcie całego cyklu szkoleń i jeszcze w miesiąc po ich zakończeniu, będzie możliwość skorzystania z indywidualnej konsultacji w celu wdrażania wiedzy arteterapii i wsparcia na gruncie działań zawodowych Uczestników.
Jaki jest harmonogram szkoleń Akademii?
Tutaj jest pełen harmonogram VII Edycji Akademii Arteterapii w formie PDF.
Pobierz harmonogram – kliknij

Akademia Arteterapii

Edycja IX
rozpoczyna się…

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)