Akademia Arteterapii SensArte

⇒ Jesteś terapeutą, psychoterapeutą, psychologiem, coachem, a może pedagogiem?

⇒ Pracujesz rozwojowo lub terapeutycznie z dziećmi, młodzieżą lub dorosłymi?

⇒ Szukasz nowych i kreatywnych ćwiczeń arteterapii, które od razu będziesz mógł/mogła włączyć do swojego wachlarzu metod pracy?

⇒ Czujesz, że stajesz czasem w martwym punkcie podczas prowadzonych zajęć i nie wiesz jak poradzić sobie z oporem pacjenta/ klienta?

⇒ Chcesz podwyższyć swoje kompetencje i wzbogacić swój warsztat pracy?

⇒ Słyszałaś/łeś już coś o arteteterapii, ale nie wiesz co to dokładnie jest i jak czerpać z dorobku arteteterapii w swojej praktyce zawodowej?

 

Jeśli chociaż na jedno z powyższych pytań odpowiadasz twierdząco, ten Kurs jest dla Ciebie!

Akademia Arteterapii SensArte to integracyjne szkolenia i kursy technik arteterapii, skierowane do terapeutów, psychoterapeutów, coachów, pedagogów – osób chcących podnieść swoje kwalifikacje wzbogacając wiedzę o zakres technik arteterapeutycznych. Podczas szkoleń skupiamy się przede wszystkim na PRAKTYCE i ĆWICZENIACH.

Szkolenia prowadzone są przez specjalistów – praktyków i wykładowców akademickich.

Nauka w Akademii Arteterapii jest zorganizowana zgodnie z zaleceniami Sekcji Arteterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Podczas szkoleń uczymy:

– technik arteterapii opartych na sztukach wizualnych, muzyce, ruchu i słowie,

– arteterapii w kontekście pracy z dziećmi i dorosłymi,

– relacji w pracy terapeutycznej i etyki zawodowej,

– tworzenia własnych warsztatów arteterapeutycznych i umiejętnego wykorzystania zdobytej wiedzy.

Nowe terminy AKADEMII ARTETERAPII 2019/2020 już są!

Zapisy ruszają!

Program szkoleń z cyklu Akademii Arteterapii – jesień – zima 2019/20:

 

19-20 październik 2019 „Arteterapia. Przez Sztukę do Rozwoju”  – szkolenie porządkujące wiedzę o arteterapii i pokazujące liczne techniki, które można wykorzystać w dowolnym obszarze pracy terapeutycznej i pedagogicznej. (16h)

W ramach szkolenia poznasz podstawy arteterapii, zasady certyfikacji oraz etycznej pracy. Nauczysz się technik opartych na rysunku i malarstwie oraz kolażu i działaniach przestrzenno – rzeźbiarskich. Doświadczysz arteterapii na własnej skórze 🙂 Prace zrealizowane podczas szkolenia będziesz mógł zabrać do domu. ⇒ dowiedz się więcej

 

9 listopad 2019 „Arteterapia w pracy z dziećmi i młodzieżą” szkolenie ukierunkowane przede wszystkim na pracę z dziećmi i młodzieżą, zarówno w placówkach oświatowych jak i w obszarze zdrowia psychicznego. (8h)

Na szkoleniu poznasz ciekawe i uniwersalne ćwiczenia i techniki arteterapii do pracy z dziećmi, jak również nadające się do zastosowania w pracy z dorosłymi. Dowiesz się, jak konkretne ćwiczenia arteterapii zastosować pod potrzeby swoich podopiecznych, aby poradzić sobie z ich złością, wycofaniem, negowaniem terapii, stresem, brakiem umiejętności dzielenia się, jak zintegrować grupę. Weźmiesz udział w warsztatach na podstawie scenariusza zajęć. ⇒ dowiedz się więcej

 

7 grudzień 2019 „Muzyka i ruch w arteterapii”techniki oparte na muzyce i ruchu, które można wykorzystać w pracy zawodowej terapeutycznej i pedagogicznej, również nie posiadając umiejętności muzycznych. (8h)

Podczas szkolenia poznasz ćwiczenia arteterapii, które będziesz mógł zastosować w pracy z dowolną grupą swoich podopiecznych – ćwiczenia grupowe, integracyjne, sprzyjające podwyższeniu świadomości własnego ciała i rozwijające sferę emocjonalną. Zaprzyjaźnisz się z instrumentami oraz muzyką i ruchem. W ramach warsztatów doświadczysz ćwiczeń ruchowych pomagających pracować nad celem. Dostaniesz muzyczne przykłady do samodzielnej pracy. ⇒ dowiedz się więcej

 

11 styczeń 2020 „Arteterapia w pracy z grupą” szkolenie przeznaczone dla osób, którzy pracują z grupami i chcą wprowadzić elementy arteterapii  do swojej praktyki. (8h)

Podczas szkolenia poznasz zasady pracy z grupą, role grupowe i znaczenie poszczególnych elementów grupowej pracy. Dowiesz się, jak pracować z oporem grupy i jak omawiać grupowy proces i efekty zajęć arteterapii. Zaznajomisz się z ćwiczeniami grupowymi, które będziesz mógł zastosować w swojej praktyce zawodowej. ⇒ dowiedz się więcej

 

Nasze szkolenia uprawniają do korzystania z technik arteterapii. Zakończenie całości kursu owocuje poznaniem różnorodnych technik, które można wykorzystać w pracy zawodowej. Uniwersalność tych metod daje przestrzeń na dopasowanie ich pod konkretne potrzeby i działania z różnymi grupami.

BIORĄC UDZIAŁ W NASZYCH SZKOLENIACH

⇒ Zyskujesz wiedzę i doświadczenie dzięki którym podniesiesz swoje kompetencje.

⇒ Wzbogacasz swój warsztat pracy o nowe kreatywne techniki oparte na plastyce, muzyce i ruchu.

⇒ Dowiadujesz się, jak dopasować konkretne techniki pracy arteterapii pod potrzeby swoich podopiecznych.

⇒ Poznajesz strategie sprzyjające radzeniu sobie z oporem i kryzysem w procesie terapii.

⇒ Tam gdzie słowo już nie wystarczy, uczysz się korzystać z niewerbalnych technik pracy.

⇒ Czerpiesz z odkrywanych w sobie pokładów kreatywności, twórczości i motywacji do dalszych działań.

⇒ Bierzesz udział w warsztatach arteteterapii doświadczając działania omawianych technik.

⇒ Podnosisz swoje kwalifikacje.

Autorka Programu Akademii Arteterapii:

ANNA SIKORSKA – arteterapeutka z wieloletnim stażem i doświadczeniem, muzyk, założycielka SensArte – Centrum Arteterapii, obecnie w trakcie szkolenia psychoterapii pod patronatem Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży CM Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. 

Pracowała jako arteterapeuta i koordynator terapii zajęciowej w Szpitalu Tworkowskim, współpracowała z Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii koordynując projekt Profilaktyki Depresji w liceach Regionu Mazowieckiego, obecnie prowadzi arteterapię indywidualną i grupową dla dzieci oraz konsultacje z rodzicami w Poradni dla Osób z Autyzmem Dziecięcym w Warszawie. Współpracowała z Akademią Pedagogiki Specjalnej w Warszawie prowadząc zajęcia arteterapii na studiach podyplomowych “Arteterapia z elementami terapii pedagogicznej”. Realizatorka szkoleń arteterapii na terenie całej Polski. Arteterapeutka – praktyk, pracuje indywidualnie z dziećmi i dorosłymi w SensArte – Centrum Arteterapii.

Anna o Akademii Arteterapii:

Projekt Akademii Arteterapii SensArte opracowałam na podstawie wiedzy i doświadczenia, odpowiadając na opinie studentów i badając potrzeby wynikające z rynku pracy arteterapeutycznej. Zwracam szczególną uwagę na etykę zawodową, wykształcenie terapeutyczne i obszar relacji arteterapeuta – pacjent. Plan szkolenia oparłam na praktyce i wiedzy, jak wykorzystać nabyte umiejętności by jak najefektowniej pomóc swoim podopiecznym. Do współpracy przy Projekcie Akademii Arteterapii zapraszam znakomitych specjalistów z dziedziny arteterapii, muzykoterapii i terapii tańcem i ruchem.

zobacz opinie

Dużo ciekawych informacji – więcej, niż się spodziewałam. Bardzo cenne zajęcia wprowadzające w tematykę arteterapii. Dużo ciekawych zagadnień i ćwiczeń inspirujących do dalszego zgłębiania tematu.

A. Betlej

Świetne szkolenia,genialna prowadząca,serdecznie polecam! 

Katarzyna Kiełtyka

Najlepsze szkolenia arteterapii w jakich miałam okazję uczestniczyć. Cudownie!

Małgorzata Konieczna

Dziękuję to pierwsze co się nasuwa po zakończonych warsztatach jednak najważniejsze, że wychodzę zainspirowana , bogatsza o wartościowe doświadczenie, które będę mogła wykorzystać.

Sandra Żukowska

Szkolenia Akademii Arteteterapii to konkret, wiedza i maksimum praktyki.

Możesz wybrać swoją wersję szkoleń:

Informacje o kursie i płatnościach

Kurs Akademii Arteterapii obejmuje jedno 2-dniowe i trzy 1-dniowe szkolenia. Łącznie 40 h szkoleniowych pełnych praktycznej wiedzy i bogatych w ćwiczenia.

Istnieje możliwość wzięcia udziału w całym Kursie lub w  pojedynczych szkoleniach.

Cennik pojedynczych szkoleń:

 1. Arteterapia. Przez Sztukę do Rozwoju” – szkolenie 2-dniowe: 490 PLN
 2. “Arteterapia w pracy z dziećmi i młodzieżą” – szkolenie 1-dniowe: 360 PLN
 3. “Muzyka i Ruch w Arteterapii” – szkolenie 1- dniowe: 360 PLN
 4. “Arteterapia w :pracy z grupą” – szkolenie 1-dniowe: 360 PLN

Cena całego Kursu Akademii Arteterapii: 1200 PLN 

W ramach ceny otrzymujesz:

 • materiały dydaktyczne,
 • Nowość! materiał VIDEO o znaczeniu i symbolice technik plastycznych w arteterapii (tylko dla osób biorących udział w całym Kursie),
 • przykładowe konspekty zajęć z arteterapii,
 • przykładowe mp3 muzyki do wykorzystania podczas zajęć ruchowo – muzycznych w arteterapii 
 • teczkę, długopis, materiały plastyczne,
 • zaświadczenie ukończenia szkolenia, wydanego na podstawie & 18 ust. 2 Rozporządzenia Ministerstwa Edukacji i Nauki z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 186)
 • słodki poczęstunek, kawę, herbatę, wodę

Rezerwacja miejsca:

e-mail: arte@sensarte.pl

Telefon: 730 140 717

Osoba kontaktowa: Anna Sikorska

Miejsce realizacji  szkoleń w Warszawie: Szkolenia w październiku i listopadzie  – “Latający Ogród” ul. Ludowa 2, Warszawa (Mokotów) 

Szkolenia w grudniu i styczniu: Państwowa Podstawowa Szkoła Muzyczna nr 1, ul. Miodowa 22c

Informacje dodatkowe:

Przy rezerwacji miejsc obowiązuje zadatek wysokości 100 zł – pojedyncze szkolenie, 200 zł – cały Kurs. Prosimy o zgłoszenia poprzez wysłanie wiadomości mailowej na adres: arte@sensarte.pl lub przez formularz kontaktowy.

Płatności prosimy kierować na:

SensArte  – Centrum Arteterapii w Warszawie

mBank nr. konta: 07 1140 2004 0000 3402 7513 0938
w tytule: Akademia Arteterapii 2019/20, imię i nazwisko, nazwa szkolenia (w przypadku pojedynczego szkolenia).

 

Wszystkie szkolenia odbywają się przy udziale minimum 8 osób.

Maksymalna ilość uczestników: 14

Zapraszamy do kontaktu – istnieje możliwość zniżek przy rejestracji grup od 3 osób!

Zobacz szczegóły interesujących Cię szkoleń:

Arteterapia. Przez sztukę do rozwoju

Arteterapia w pracy z dziećmi i młodzieżą

Muzyka i ruch w arteterapii w pracy z dziećmi

Techniki arteterapii w pracy z grupami

 

JEŚLI NIE MOŻESZ PRZYJECHAĆ DO NAS NA SZKOLENIE, MY MOŻEMY PRZYJECHAĆ DO CIEBIE 🙂

Dopasujemy program szkolenia pod Wasze potrzeby.

Sprawdź, czy jest możliwość realizacji szkolenia w Twojej placówce!