Zapraszamy na

Ogólnopolski Kongres Arteterapii „OtwARTE”
​- 8 czerwca 2024 r. –
​ONLINE

Tegoroczny Kongres Arteterapii jest odpowiedzią na potrzeby arteterapeutów, terapeutów, pedagogów specjalnych, psychologów jak i nauczycieli.

Poruszymy najnowsze trendy w arteterapii, opowiemy o tematach trudnych, które są dla wielu z nas wyzwaniem, pomożemy poszerzyć horyzonty i wzbogacić warsztat pracy!

Zapraszamy do udziału w III Ogólnopolskim Kongresie Arteterapii „OtwARTE”, podczas którego szeroko podejmiemy temat wparcia pacjentów w ich podróży do wnętrza siebie, ​w odkrywaniu swojej tożsamości, pogłębianiu i szukaniu własnej drogi. 

dostęp 24/7

cenna wiedza

certyfikat

prelekcje

warsztaty

Co zyskam dzięki Ogólnopolskiemu Kongresowi Arteterapii „OtwARTE”?

 

unikatową wiedzę od praktyków arteterapii

ciekawe propozycje zajęć arteterapeutycznych

gotowe pomysły na ich wykorzystanie w pracy arteterapeutycznej z młodzieżą i dorosłymi

pokazanie pracy arteterapeutycznej od kuchni przez arteterapeutów z Polski i zza granicy

certyfikat uczestnictwa

możliwość poznania innych arteterapeutów, wymianę ​doświadczeń i możliwość zadawania pytań na specjalnym panelu Q&A oraz podczas pracy w grupach

Do kogo skierowane jest to wydarzenie?

arteterapeutów

psychoterapeutów

terapeutów zajęciowych

pedagogów specjalnych

trenerów oraz coachów,

studentów arteterapii i terapii zajęciowej

nauczycieli wychowawców

wszystkich zainteresowanych tematyką arteterapii

PROGRAM KONGRESU

Wykład 1: Informacja pojawi się wkrótce

Wykład 2: ​Svitlana Lipinska „Consonance Therapy – całościowe podejście w pracy z klientem, który doświadczył traumy psychicznej”

Wykład 3: Jan Fazlagić „Jak odkryć kreatywność u klientów w procesie arteterapeutycznym”

Wykład 4: Lilia Potonia „Droga do siebie przez Art Coaching”

Sesja Q&A: Po wszystkich wykładach zapraszamy na wspólne spotkanie przy wirtualnym stole, czyli na sesję pytań i odpowiedzi. Jest to czas na rozmowę ze wszystkimi prelegentami. Czas, kiedy będzie można zadać wszelkie nurtujące pytania, poradzić się, dopytać o jakiś szczegół z prelekcji.

Warsztat „Kim jestem? – praca oparta o pogłębienie samoświadomoci przy użyciu technik arteterapii cyfrowej” poprowadzą Katarzyna Góralczyk i Anna Sikorska.
Dołącz do nas i weź udział w wciągających warsztatach zaprojektowanych specjalnie dla arteterapeutów poszukujących rozwoju osobistego i zawodowego, znajdź odpowiedź na pytanie: Kim jestem? Nawet jeśli czujesz, że już to wiesz, spróbuj. Może coś jednak Cię zaskoczy?

PRELEGENCI

SVITLANA LIPINSKA

Jest autorką innowacyjnej metody Consonance Therapy, magistrem psychologii, certyfikowanym traumaterapeutką, psychoterapeutką w metodach zorientowanych na pracę z ciałem i ruchem, superwizorem oraz trenerką edukacyjną. Doświadczenie w psychologii ma od 1994 roku, doświadczenie pedagogiczne od 1985 roku, a od 2006 roku edukuje psychoterapeutów. Jest członkiem Ukraińskiego i Polskiego Stowarzyszeń Terapeutów EMDR.
Założycielka, pierwszy Prezes, Honorowy członek Ukraińskiego Stowarzyszenia terapii tańcem i ruchem. Autorka czterech książek oraz programów edukacyjnych, rozwojowych i terapeutycznych. Poprowadziła ponad 1000 szkoleń, seminariów, warsztatów, w których wzięło udział ponad 25000 osób. Więcej informacji znajduje się na stronie https://consonance-therapy.com/kurs-podstawowy/

Wykład: „Consonance Therapy – całościowe podejście w pracy z klientem, który doświadczył traumy psychicznej”

Podczas prelekcji zostaną podjęte następujące tematy:

  • innowacyjne podejście kiedy fokus przenosi się z pracy z objawami na pracę z przyczynami, którymi są różnego rodzaju traumy (mono traumy wydarzeniowe, traumy przywiązania, rozwoju itd.) i zaburzenia osobowości,
  • dlaczego jeden terapeuta pracuje z jakimkolwiek problemem klienta, z traumą i osobowością w jednym miejscu i jednocześnie na wszystkich poziomach percepcji: na poziomie kognitywnym, myślenia obrazowego, ciała i emocji,
  • jak usystematyzowanie i ustrukturyzowanie wiedzy na temat traumy, osobowości pomoże terapeucie doprowadzić klienta do potrzebnego klientowi rezultatu w nie spore terminy, a terapeucie świadomie kierować procesem terapeutycznym,
  • na jakie kryteria mentalne oraz w ciele możemy się oprzeć, żeby ciągle sprawdzać skuteczność procesu terapii w całości i na każdym etapie.

Prelegentka podzieli się własnym doświadczeniem, dlaczego opanowała aż dziesięć metod terapeutycznych i jak to doprowadziło do wynalezienia nowej metody przez zmianę podejścia opracowania informacji.

Akademia Arteterapii - studia z arteterapii w Warszawie

JAN FAZLAGIĆ

Opis w przygotowaniu.

Wykład: „Jak odkryć kreatywność u klientów w procesie arteterapeutycznym”

Akademia Arteterapii - studia z arteterapii w Warszawie

LILIA POTONIA

Arteterapeutka, psycholog, psychoterapeuta Gestalt. Jest organizatorką Pierwszego Międzynarodowego Festiwalu Bajkoterapii, a także  pierwszej i drugiej edycji „FESTIWALU ARTETERAPIA OD PODWÓRKA” w Lublinie.
Zawodowo także związana z seniorami od 2010 roku, prowadzi kabaret seniorów „Mydło i Powidło”, ale także pełni funkcję prezeski Stowarzyszenia TERRAZ SENIORAS, angażując się w szeroko pojętą opiekę i wsparcie dla osób starszych.
​Od 2017 roku pasjonuje się Neurografiką, innowacyjną metodą pracy z podświadomością, umożliwiającą pozytywne zmiany w życiu. To fascynujące połączenie sztuki i psychologii, które Lilia Potonia doskonale integruje, kierując się mottem „Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”.

Wykład: ​”Droga do siebie przez Art Coaching”

Akademia Arteterapii - studia z arteterapii w Warszawie

Warsztaty „Kim jestem? – praca oparta o pogłębienie samoświadomoci przy użyciu technik arteterapii cyfrowej”

Zapraszamy wszystkich arteterapeutów! Kluczowym dla życia jest widzieć sens. Widzieć sens swoich działań ale też, a może przede wszystkim, sens bycia sobą. Kim jestem? Czy kocham siebie i akceptuje się jaki/jaka jestem? Podczas tej wciągającej sesji w ramach warsztatów zagłębimy się w skrzyżowanie sztuki cyfrowej i introspekcji, czerpiąc z innowacyjnych technik ułatwiających wyrażanie siebie oraz sprzyjających refleksji. Badając twórczy potencjał mediów cyfrowych, zyskasz świeże spojrzenie na samą/samgo siebie, własną podróż życiową i praktykę zawodową. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię włączenie cyfrowej terapii artystycznej do swojej pracy, czy po prostu chcesz pogłębić swoją samoświadomość, te warsztaty oferują dynamiczną przestrzeń do eksploracji i rozwoju samego siebie. Dołącz do nas i weź udział w wciągających warsztatach zaprojektowanych specjalnie dla arteterapeutów poszukujących rozwoju osobistego i zawodowego, znajdź odpowiedź na pytanie: Kim jestem? Nawet jeśli czujesz, że już to wiesz, spróbuj. Może coś jednak Cię zaskoczy? Nie jest wymagane żadne wcześniejsze doświadczenie w sztuce cyfrowej – wystarczy otwarte serce i chęć zaangażowania się w proces. Dołącz do nas i wyrusz w transformacyjną podróż pełną odkryć, zarówno dla samego siebie jaki dla swoich klientów.

Warsztaty poprowadzą:

KATARZYNA GÓRALCZYK

Dyplomowana arteterapeutka, nauczycielka języka angielskiego, metodyk, trener edukacyjny, pedagog oraz animatorka kultury. Ukończyła Animację Kultury z Arteterapią, Studium Arteterapii i Terapii Zajęciowej, studia podyplomowe “Arteterapia w pracy z grupami” oraz Filologię Angielską. Ukończyła również Akademię Points of you na poziomie 1 Explorer oraz certyfikowane szkolenie Cognitive Behavioral Life Coach. Katarzyna jest współautorka książki „Akademia Arteterapii – od praktyków dla praktyków. Podręcznik arteterapii wraz ze scenariuszami zajęć.” Dodatkowo Katarzyna jest ambasadorką projektu Roku Relacji oraz współautorką publikacji “Relacje. Inspiracje. Nauczyciele – o relacjach w edukacji”. Poza tym rozwija się jako ambasadorka Book Creator, działała jako koordynator lekcji godziny wychowawczej w projekcie społecznym „Lekcje w sieci” (podczas pandemii COVID). Jest ambasadorką Book Creator, prowadzi grupę na FB „Book Creator Polska” oraz stronę http://bookcreatorpolska.weebly.com. W latach 2018-2021 działała jako Microsoft Innovative Educator Expert. 
Tworzy liczne projekty propagujące arteterapię m.in. “Ogólnopolski Projekt Arteterapeutyczny dla Szkół ArtSchool”. W wolnym czasie pisze bloga o wykorzystaniu arteterapii w domu oraz w szkole http://katarzynagoralczyk.weebly.com/, prowadzi grupę na FB “Arteterapia w domu i w szkole” oraz prowadzi spotkania Kwadrans Arteterapeutyczny, gdzie wraz z innymi arteterapeutami dzieli się wiedzą i doświadczeniem.
Na co dzień pracuje jako wychowawca i nauczyciel języka angielskiego (obecnie na urlopie macierzyńskim) gdzie wprowadza elementy arteterapii. Prywatnie mama dwóch niezwykle kreatywnych chłopców (rok i 4 lata).  

ANNA SIKORSKA

Dyplomowana arteterapeutka, psychoterapeutka w trakcie 5-letniego Całościowego Szkolenia Systemowo – Psychodynamicznego w Krakowie, założycielka SensArte – Centrum Arteterapii w Warszawie www.sensarte.pl

Ukończyła arteterapię na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Swoje doświadczenie w dziedzinie arteterapii buduje od 2013 roku. Propagatorka poszerzania świadomości na temat holistycznego dbania o zdrowie psychiczne i fizyczne człowieka. W latach 2013 – 2017 współpracowała z MSCZ im. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie jako arteterapeutka, a później koordynator do spraw terapii zajęciowej. W latach 2015 -2020 współpracowała z Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu (w tym z Poradnią dla Osób z Autyzmem Dziecięcym w Warszawie) oraz Oddziałem Dziennym SPZLO Praga – Północ. W ramach SensArte – Centrum Arteterapii w Warszawie od 2014 roku realizuje warsztaty i szkolenia z arteterapii dla placówek oświatowych i terapeutycznych na terenie całej Polski oraz szkolenia dla firm zewnętrznych, organizuje i współprowadzi szkolenia i kursy autorskiej „Akademii Arteterapii”. ​Prowadzi sesje arteterapii i psychoterapii dla młodzieży i dorosłych oraz rodzin. Wykładała arteterapię na studiach podyplomowych m.in. na APS w Warszawie oraz na WSH w Radomiu, jest prelegentką konferencji ogólnopolskich i międzynarodowych z dziedziny arteterapii, współpracuje pisząc artykuły z Magazynem „Małe a Charaktery”.
​Prywatnie miłośniczka tańca i muzyki flamenco, skrzypaczka, malarka z pasji, żona i mama 4 dzieci.

III Ogólnopolski Kongres Arteterapii „OtwARTE” ROZPOCZNIE SIE ZA…

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)