Ludzie SensArte

Anna Sikorska

Założycielka i inspiratorka SensArte, certyfikowana arteterapeutka MSCZ z wieloletnim stażem i doświadczeniem, muzyk, obecnie w trakcie Całościowego Szkolenia Systemowo – Psychodynamicznego pod patronatem Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. 

Propagatorka poszerzania świadomości na temat holistycznego dbania o zdrowie psychiczne i fizyczne człowieka. W latach 2013 – 2017 współpracowała z Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie jako arteterapeuta i od 2016 roku jako koordynator do spraw terapii zajęciowej. W latach 2014-2016 prowadziła zajęcia z arteterapii i muzykoterapii w ramach studiów podyplomowych z arteterapii w Instytucie Edukacji Artystycznej Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Od 2015 roku stale współpracuje z Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu przy projektach szkoleniowych i profilaktyki zdrowia psychicznego. Od lutego 2018 roku pracuje w Poradni dla Osób z Autyzmem Dziecięcym w Warszawie, gdzie prowadzi arteterapię indywidualną i grupową dzieci oraz wspiera rodziców. W ramach SensArte – Centrum Arteterapii koordynuje pracę arteterapeutów, organizuje i prowadzi szkolenia, realizuje warsztaty i sesje arteterapii grupowe i indywidualne. Specjalizuje się w tematyce radzenia sobie ze stresem, work life balance, poczucia własnej wartości. Wspiera osoby doświadczające kryzysu psychicznego i chcące poradzić sobie z długotrwale utrzymującym się stresem. Miłośniczka tańca i muzyki flamenco.

Anna Maciejewicz

Psycholog kliniczny, certyfikowany arteterapeuta MSCZ i rzeźbiarka.

Specjalizuje się w arteterapii skoncentrowanej na działaniach plastycznych i rzeźbiarskich, przede wszystkim w pracy z dziećmi. Przez wiele lat współpracowała z Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia w Pruszkowie współprowadząc zajęcia grupowe dla pacjentów. Ma ponad 2-letnie doświadczenie w street – workingu wspierając dzieci i młodzież na ulicach warszawskiej Pragi. Od 2017 roku pracuje w Poradni dla Osób z Autyzmem Dziecięcym w Warszawie z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi sesje terapeutyczne grupowe, indywidualne oraz diagnozy. Przeciwdziała stygmatyzacji społecznej.

Dorota "Didi" Sudoł

Street-workerka i animatorka. Ukończyła 2-letni kurs arteterapii.

Dorota “Didi” Sudoł od ponad czternastu lat tworzy grupę kuglarską oraz teatr ognia Circus Maximus, który zajmuje się pokazami tańca z ogniem oraz prowadzeniem warsztatów związanych z pedagogiką zabawy oraz cyrku. Ukończyła dwuletni kurs arteterapii – “Kultura przeciwko wykluczeniu” w Warszawie. Jest pedagogiem ulicy, ma na swoim koncie ponad dwuletnią pracę w stowarzyszeniu, gdzie pracowała z dziećmi marginalizowanymi społecznie. Na co dzień prowadzi zajęcia ogniowe, kuglarskie, współpracuje z Teatrem Baza, pracuje jako animatorka na różnorodnych eventach oraz w Chatce Spełnionych Marzeń.

Anna Siek

Arteterapeutka, gitarzystka i aktorka. Jej pasją jest praca z dziećmi. Prowadzi warsztaty sceniczne na polskich i międzynarodowych festiwalach muzycznych a także zajęcia muzyczne w przedszkolach na terenie Warszawy.

Arteterapeutka, muzykoteraputka, muzyk i aktorka. Ukończyła mi. Międzynarodową Szkołę Teatralną СТД РФ w Moskwie, studia Edukacji Muzycznej oraz Gitary w Gdańsku i Rzymie, Arteterapię na Akademii Medycznej w Gdańsku. Przeprowadizła ponad 1000 warsztatów muzykoterapeutycznych z dziećmi, m.in w ramach projektów unijnych. Prowadzi warsztaty obycia scenicznego dla muzyków pt. „Okiełznać scenę” podczas Letniego Kursu Gitarowego Summer Guitar Workshop Krzyżowa, w Szkole Muzycznej w Busku Zdroju oraz w Guitar Academy. Jest pomysłodawcą i organizatorką Festiwalu Muzyki Gitarowej w Pruszczu Gdańskim. W ramach stypendium Narodowego Centrum Kultury jest stażystką Teatru Polskiego w Warszawie. Brała udział w licznych projektach teatralnych i warsztatach aktorskich. Jest aktorką krakowskiego teatru „Sztuka na wynos”. Otrzymała stypendium Miasta Stołecznego Warszawy na rok 2016, przeprowadziła cykl warsztatów mających na celu upowszechnianie kultury. W pracy stawia na interdyscyplinarność. Łączy różne dziedziny sztuki. Na zajęciach rytmicznych zapoznaje dzieci z różnymi instrumentami (gram na pianinie, gitarze, ukulele, gitarze elektrycznej, kalimbie i in.) i kulturami muzycznymi świata. W zajęcia wplata różne techniki muzykoterapeutyczne, takie jak Mobilna Rekreacja Muzyczna wg Dr Kieryła – w tej materii najważniejsze dla niej są aspekty zrytmizowania i odreagowania, jak również uwrażliwiania dzieci oraz umiejętności świadomego oddechu i relaksacji.

Magdalena Mielczarek

Psycholożka, arteterapeutka, wizażystka. Specjalizuje się w choreoterapii, ponieważ taniec jest jej pasją.

Tańczy od 6 roku życia taniec klasyczny, rozszerzając praktykę w późniejszych latach o inne style taneczne: flamenco, współczesny, jazz. Doskonali się zawodowo na licznych warsztatach z choreoterapii. Interesuje się sztuką Renesansu włoskiego. Własne uzdolnienia artystyczne wykorzystywała przez wiele lat w pracy w agencjach reklamowych. Prowadzi zajęcia arteterapii oparte na tańcu i ruchu dla dzieci i dorosłych.

Małgorzata Pająk

Arteterapeutka, trenerka, terapeutka Polarity, mgr pedagogiki resocjalizacyjnej UW, mgr sztuki APS.

Od 2006 roku współpracuje z organizacjami oraz placówkami zajmującymi się terapią oraz psychoedukacją. Prowadzi terapię indywidualną i grupową. Pomaga min. osobom doświadczającym przedłużającego się dyskomfortu emocjonalnego, zaburzeń lękowych, zaburzeń zachowania, współuzależnionym. Pomaga w osiągnięciu i utrzymaniu równowagi emocjonalnej oraz zharmonizowaniu życia wewnętrznego. Pracuje zarówno z dziećmi, młodzieżą jak i dorosłymi. Współpracuje z Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie. Jako trenerka projektuje i realizuje warsztaty oraz szkolenia z zakresu rozwoju osobistego, a także ukierunkowane na potrzeby klienta. W dziedzinie sztuki zajmuję się malarstwem sztalugowym, muralem oraz grafiką.

Ilona Opaszowska

Socjolog, coach, terapeutka dźwiękiem, doradca zawodowy, trener (Certyfikat trenerski potwierdzający kompetencje odpowiadające European Qualification Framework EQF 5).

Właścicielka ARS ERUDIO Centrum Szkoleniowo Coachingowego, współpracuje z Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego MERITUM. Specjalizuje się w treningach i warsztatach z zakresu rozwoju osobistego, radzenia sobie ze stresem. Prowadzi warsztaty relaksacyjne z wykorzystaniem dźwięku i relaksacyjne masaże dźwiękiem. Posiada doświadczenie w prowadzeniu zajęć rozwojowych z wykorzystaniem dźwięku dla osób dorosłych w tym, osób starszych. Współzałożycielka i muzyk zespołu terapeutycznej muzyki relaksacyjnej „WMiędzyczasie” .

Ewa Michalska

Dziennikarka, grafik, SEO Copywriter

W SensArte zajmuje się powadzeniem mediów społecznościowych, marketingiem i reklamą. Właścicielka EM – wirtualna asystentka. Współpracuje z firmami pomagając im w prowadzeniu biznesu na różnych płaszczyznach. Przez wiele lat była dziennikarką TVN24 i redaktorem Działu o Innowacjach w Pulsie Biznesu. Organizatorka wielu konferencji i szkoleń artystycznych, komercyjnych i naukowych. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Śląskim oraz kierunek Communication et Médias na francuskim Université de Toulouse – Le Mirail. Prywatnie – joginka oraz fortepianistka. Kocha Afrykę, Amazonię, kulturę indiańską i buddyjską, a także sztukę i wszystko, co z nią związane.