Ludzie SensArte

Anna Sikorska

Założycielka i inspiratorka SensArte, certyfikowana arteterapeutka MSCZ z wieloletnim stażem i doświadczeniem, muzyk, obecnie w trakcie Całościowego Szkolenia Systemowo – Psychodynamicznego pod patronatem Sekcji Naukowej Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Propagatorka poszerzania świadomości na temat holistycznego dbania o zdrowie psychiczne i fizyczne człowieka. W latach 2013 – 2017 współpracowała z Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie jako arteterapeuta i od 2016 roku jako koordynator do spraw terapii zajęciowej. W latach 2014-2016 prowadziła zajęcia z arteterapii w ramach studiów podyplomowych z arteterapii w Instytucie Edukacji Artystycznej Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Od 2015 roku stale współpracuje z Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii w Zagórzu przy projektach szkoleniowych i profilaktyki zdrowia psychicznego. Od lutego 2018 roku pracuje w Poradni dla Osób z Autyzmem Dziecięcym w Warszawie, gdzie prowadzi arteterapię indywidualną i grupową dzieci oraz wspiera rodziców. W ramach SensArte – Centrum Arteterapii koordynuje pracę arteterapeutów, organizuje i prowadzi szkolenia, realizuje warsztaty i sesje arteterapii grupowe i indywidualne. Specjalizuje się w tematyce radzenia sobie ze stresem, work life balance, poczucia własnej wartości. Wspiera osoby doświadczające kryzysu psychicznego i chcące poradzić sobie z długotrwale utrzymującym się stresem. Miłośniczka tańca i muzyki flamenco.

Współpracujący Arteterapeuci

Anna Maciejewicz

Psycholog kliniczny, certyfikowany arteterapeuta MSCZ i rzeźbiarka.

Specjalizuje się w arteterapii skoncentrowanej na działaniach plastycznych i rzeźbiarskich, przede wszystkim w pracy z dziećmi. Przez wiele lat współpracowała z Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia w Pruszkowie współprowadząc zajęcia grupowe dla pacjentów. Ma ponad 2-letnie doświadczenie w street – workingu wspierając dzieci i młodzież na ulicach warszawskiej Pragi. Od 2017 roku pracuje w Poradni dla Osób z Autyzmem Dziecięcym w Warszawie z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi sesje terapeutyczne grupowe, indywidualne oraz diagnozy. Przeciwdziała stygmatyzacji społecznej.

Dorota "Didi" Sudoł

Street-workerka i animatorka. Ukończyła 2-letni kurs arteterapii.

Dorota „Didi” Sudoł od ponad czternastu lat tworzy grupę kuglarską oraz teatr ognia Circus Maximus, który zajmuje się pokazami tańca z ogniem oraz prowadzeniem warsztatów związanych z pedagogiką zabawy oraz cyrku. Ukończyła dwuletni kurs arteterapii – „Kultura przeciwko wykluczeniu” w Warszawie. Jest pedagogiem ulicy, ma na swoim koncie ponad dwuletnią pracę w stowarzyszeniu, gdzie pracowała z dziećmi marginalizowanymi społecznie. Na co dzień prowadzi zajęcia ogniowe, kuglarskie, współpracuje z Teatrem Baza, pracuje jako animatorka na różnorodnych eventach oraz w Chatce Spełnionych Marzeń.

Anna Siek

Arteterapeutka, gitarzystka i aktorka. Jej pasją jest praca z dziećmi. Prowadzi warsztaty sceniczne na polskich i międzynarodowych festiwalach muzycznych a także zajęcia muzyczne w przedszkolach na terenie Warszawy.

Arteterapeutka, muzyk i aktorka. Ukończyła mi. Międzynarodową Szkołę Teatralną СТД РФ w Moskwie, studia Edukacji Muzycznej oraz Gitary w Gdańsku i Rzymie, Arteterapię na Akademii Medycznej w Gdańsku. Przeprowadziła ponad 1000 warsztatów edukacyjnych i rozwojowych opartych na muzyce i działaniach aktorskich z dziećmi, m.in w ramach projektów unijnych. Prowadzi warsztaty obycia scenicznego dla muzyków pt. „Okiełznać scenę” podczas Letniego Kursu Gitarowego Summer Guitar Workshop Krzyżowa, w Szkole Muzycznej w Busku Zdroju oraz w Guitar Academy. Jest pomysłodawcą i organizatorką Festiwalu Muzyki Gitarowej w Pruszczu Gdańskim. W ramach stypendium Narodowego Centrum Kultury jest stażystką Teatru Polskiego w Warszawie. Brała udział w licznych projektach teatralnych i warsztatach aktorskich. Jest aktorką krakowskiego teatru „Sztuka na wynos”. Otrzymała stypendium Miasta Stołecznego Warszawy na rok 2016, przeprowadziła cykl warsztatów mających na celu upowszechnianie kultury. W pracy stawia na interdyscyplinarność. Łączy różne dziedziny sztuki. Na zajęciach rytmicznych zapoznaje dzieci z różnymi instrumentami (gra na pianinie, gitarze, ukulele, gitarze elektrycznej, kalimbie i in.) i kulturami muzycznymi świata. W zajęcia wplata różne techniki muzykoterapeutyczne, takie jak Mobilna Rekreacja Muzyczna wg Dr Kieryła – w tej materii najważniejsze dla niej są aspekty zrytmizowania i odreagowania, jak również uwrażliwiania dzieci oraz umiejętności świadomego oddechu i relaksacji.

Magdalena Mielczarek

Psycholożka, arteterapeutka, wizażystka. Specjalizuje się w choreoterapii, ponieważ taniec jest jej pasją.

Tańczy od 6 roku życia taniec klasyczny, rozszerzając praktykę w późniejszych latach o inne style taneczne: flamenco, współczesny, jazz. Doskonali się zawodowo na licznych warsztatach z choreoterapii. Interesuje się sztuką Renesansu włoskiego. Własne uzdolnienia artystyczne wykorzystywała przez wiele lat w pracy w agencjach reklamowych. Prowadzi zajęcia arteterapii oparte na tańcu i ruchu dla dzieci i dorosłych.