SensArte powstało w 2013 roku z inicjatywy dwóch pełnych pasji kobiet...

Obie miały wewnętrzną misję poszerzenia społecznej świadomości na temat działań terapeutycznych opartych na sztuce, stąd pierwsza nazwa SensArte brzmiała „Centrum Rozwoju przez Sztukę”. Dziś arteterapia stanowi główny trzon działań Centrum. We wrześniu 2015 roku SensArte otrzymało nową nazwę SensArte – Centrum Arteterapii w Warszawie.

Historia SensArte

SensArte powstało w 2013 roku z inicjatywy dwóch pełnych pasji kobiet: Anny Sikorskiej – arteterapeutki i terapeutki dźwiękiem oraz Katarzyny Bogusz – Przybylskiej – coach i psycholożki. Obie miały wewnętrzną misję poszerzenia społecznej świadomości na temat działań terapeutycznych opartych na sztuce, stąd pierwsza nazwa SensArte brzmiała „Centrum Rozwoju przez Sztukę”. Oferta SensArte skierowana była przede wszystkim do kobiet.

Dziś arteterapia stanowi główny trzon działań Centrum. We wrześniu 2015 roku SensArte otrzymało nową nazwę SensArte – Centrum Arteterapii w Warszawie. Anna Sikorska jako właścicielka, inspiratorka i organizatorka wydarzeń, stale zaprasza do współpracy znakomitych specjalistów z dziedziny arteterapii, muzykoterapii, dramy i choreoterapii. SensArte wzbogaciło swoją ofertę o szkolenia z technik arteterapii, m.in cykl  szkoleń pt. „Zostań Arteterapeutą”, dedykowanych pedagogom, coachom i terapeutom oraz arteterapię indywidualną dla dzieci i dorosłych. W październiku 2015 roku została podpisana umowa o współpracy między SensArte a Akademią Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. SensArte ma również patronat naukowy Sekcji Arteterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Swoje działania kierujemy do dorosłych i dzieci, a także firm chcących dbać o relacje i poszerzenie świadomości swoich pracowników.

„Cały czas rozwijamy się, a naszym celem nieodzownie jest wsparcie terapeutyczne i rozwój osobisty naszych Klientów. Uczymy arteterapii, ponieważ podczas naszej praktyki widzimy, jak niezwykłą siłę mają oddziaływania twórcze poprzez sztuki plastyczne, muzykę i ruch. Chcemy, aby więcej osób mogło posługiwać się tymi technikami i pomagać innym.

Historia logotypu SensArte

Pierwszy Logotyp powstał w 2013 roku:

stare logo 2013

Drugi Logotyp aktualny był od kwietnia 2014 do maja 2015

Logotyp_sensArte

Obecny Logotyp

Ludzie SensArte

Anna Sikorska

Założycielka i inspiratorka SensArte. Certyfikowana arteterapeutka MSCZ, terapeutka dźwiękiem, skrzypaczka i magister sztuki.

Anna Maciejewicz

Certyfikowana arteterapeutka MSCZ, psycholożka, rzeźbiarka, street-workerka i animatorka.

Anna Siek

Arteterapeutka, gitarzystka i aktorka. Jej pasją jest praca z dziećmi.

Magdalena Mielczarek

Psycholożka, arteterapeutka, wizażystka. Specjalizuje się w choreoterapii, ponieważ taniec jest jej pasją.

Filmy SensArte

Do pobrania

E-BOOK – 6 kroków do życia w zgodzie ze sobą

Zbiór darmowych materiałów, które mogą pomóc Ci w zadbaniu o swoje zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie. Ściągnij je, aby samodzielnie wykonać w domu ćwiczenia arteterapeutyczne i relaksacyjne.