Hm… czyżby arteterapia wkraczała za firmowe kulisy?  Właśnie tak!

Sztuka doskonale pomaga zintegrować grupę i pogłębić samoświadomość każdego z jej członków. Niezależnie, czy odbędzie się to na warsztacie, czy na firmowym evencie integracyjnym.

Tworzenie, nawet prostych rysunków, odblokowuje nasze wewnętrzne zasoby. Poprzez metaforę sztuki widzimy więcej, poszerzamy kreatywność i spoglądamy z perspektywy na to, co dla nas najważniejsze w danym momencie. Bo takie dzieło, które tworzymy nawet od niechcenia, to lustro naszych wewnętrznych pragnień, upodobań, a nawet cech osobowości i temperamentu.

Przekonali się o tym w ostatni weekend uczestnicy wyjazdu integracyjnego jednej z francuskich firm, w Nasielsku. Szkolenie dotyczyło walki ze stresem i sposobów radzenia sobie z nim w pracy. Dużo rozmawialiśmy, ale tez dużo malowaliśmy. Poprzez rysunek i specjalne arte – ćwiczenie, uczestnicy sprawdzali, jak odbierają stres i jak radzą sobie w trudnych sytuacjach. Wspólna praca na koniec, w której wszyscy utworzyli jedno, wielkie dzieło pokazała im, że w stresie nie trzeba pozostać samemu. W grupie jest siła i wspierając się, można dużo więcej osiągnąć i łatwiej poradzić sobie z trudnymi sytuacjami.

Szkolenia wykorzystujące różne metody pracy twórczej to nie tylko ciekawa forma przekazania wiedzy. To również dobra zabawa i przede wszystkim umożliwienie doświadczenia uczestnikom konkretnych emocji i pokazania relacji w grupie. Dzięki takiej pracy łatwiej jest zrozumieć pewne zależności i uzyskać większy wgląd w siebie.

Dla mnie, jako prowadzącej, to niesamowita dawka energii i poczucie satysfakcji, że to, co robię, spotyka się z entuzjazmem uczestników i przynosi zamierzone efekty.

Obejrzyjcie zdjęcia z eventu, udostępnione dzięki organizatorowi – Business Events z Łodzi

 

 

© Anna Sikorska

 

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x