Czy sztuka leczy? Czy może pomóc w odnalezieniu sensu życia na drodze własnego rozwoju osobistego? Czy proces twórczy może mieć właściwości rozwojowe i terapeutyczne? Oczywiście, że tak!

Rysunek może dostarczyć terapeutom ogromnej ilości informacji – na postawie i obserwacji wielu prac danej osoby w połączeniu z całokształtem jego aktywności twórczej i przebiegu sesji terapeutycznych arteterapia jest bardzo przydatna w diagnozowaniu zaburzeń.

Arteterapia jest docenianą i uznaną formą psychoterapii stosowaną np. w szpitalach i szkołach integracyjnych. Oddziaływanie poprzez twórczość może być sposobem odreagowywania konfliktów i wyrażania tłumionych emocji czy podświadomych lęków. Może także pomóc w rozumieniu rzeczywistości oraz budowaniu do niej pozytywnego stosunku. Arteterapia pobudza myślenie i emocje, wyzwala w nas potrzebę kontaktu z drugim człowiekiem, a także uczy wartościowania.

Ten rodzaj terapii może pełnić także funkcje rozwojowe – doskonale sprawdza się w pracy life coach’y podczas np. warsztatów rozwoju osobistego i szkoleń biznesowych dla firm. Dlaczego? Ponieważ poprzez szeroko rozumianą sztukę możemy poznać siebie, nauczyć się radzenia sobie z trudnościami, rozwijania umiejętności społecznych i komunikacyjnych.

O rozwoju dzięki sztuce będziemy mówili na naszym szkoleniu „Arteterapia. Przez Sztukę do Rozwoju dedykowanym pedagogom, terapeutom, psychoterapeutom, coachom i osobom, które chcą zapoznać się z arteterapią oraz chcą nauczyć się podstawowych zasad i technik pracy arteterapeutycznej, z których mogliby korzystać w swojej pracy zawodowej. Szkolenie łączy w sobie teorię z doświadczeniem pracy indywidualnej oraz w grupie.

Już dziś zarezerwuj miejsce na Akademię Arteterapii!

 

(*Przy wpłacie do 30 września)

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x